LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soruları ve Cevapları Açıklandı Mı? 6 Haziran 2021 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sınav Yorumları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 Haziran 2021 tarihinde ülke genelinde gerçekleştirilen LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavı sona erdi. Sınavdan çıkan adaylar 2021 LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soruları,Cevapları açıklandı mı , sorular nasıldı kolay mıydı zor muydu diye merak ediyor.İşte 2021 LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sorularına ve cevaplarına ait detaylar.

LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soruları ve Cevapları Açıklandı Mı? 6 Haziran 2021 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Sınav Yorumları

LGS'nin sabah yapılan ilk oturumunda adaylara 50 soruluk sözel test uygulandı ve bunun 10 sorusu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi'nden geldi. Bütün yıl boyunca pandemi ve kapanma koşulları nedeniyle çok zor şartlar altında bu sınava hazırlanan , bir milyondan fazla aday şimdi LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları cevapları ve sonuçları merak ediyor.

LGS Puan Hesaplama İçin Tıklayınız

LGS Sonuç Açıklanma Tarihi İçin Tıklayınız

LGS Aday Yorumları İçin Tıklayınız

2021 LGS DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ SORU DAĞILIMI

LGS sınavında adaylara Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi'Nden 

-Kader İnancı    
-Bir Peygamber Tanıyorum: Hz. Musa    
-Zekat ve Sadaka    
-Din ve Hayat    
-Hz. Muhammed’in Örnekliği    
-Kur’an-ı Kerim ve Özellikleri    
-İslam’ın Paylaşma ve Yardımlaşmaya Verdiği Önem    
-İslam Dinine Göre Kötü Davranışlar    
-İnsanın Paylaşma ve Yardımlaşma İhtiyacı (Tevekkül)    
-Hac İbadetikonularından sorular soruldu.

2021 LGS DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

6 Haziran 2021 LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Soruları ve cevaplarının bugün akşam saatlerinde veya en geç yarın MEB tarafından açıklanması beklenmektedir. Bu sınava ait sonuçlar ise 30 Haziran 2021 tarihinde ilan edilecektir. 

2021 LGS DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ NET HESAPLAMA

LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi'nde 10 soruda verilen her 3 yanlış cevap ,bir doğru cevabı götürmektedir. Örneğin 14 Doğru 6 Yanlış yapan bir aday LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi'nde 12 nete sahip olacaktır. Aynı şekilde 15 Doğru 5 Yanlış şeklinde olan bir adayın LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi'nde 13,33 neti olacaktır.

2021 LGS DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ADAY YORUMLARI

LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavından çıkan adaylar soruların kolay mı zor mu olduğunu araştırıyor ve diğer adayların ne yaptığını merak ediyor. Sizlerde yorum bölümünden aklınıza takılan LGS Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi soruları ve cevapları yazarak diğer adaylarla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@