LGS 2021 Soru Cevap Anahtarı MEB Tarafından Açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı 2021 LGS soru ve cevaplarını yayımladı. MEB öğrencilerin sınava dair soru ve cevaplarını, bakanlığın web sitesi üzerinden görebileceklerini bildirdi. İşte 2021 LGS soru ve cevap anahtarı.

LGS 2021 Soru Cevap Anahtarı MEB Tarafından Açıklandı

2021 LGS soru ve cevap anahtarı MEB tarafından paylaşıldı. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesinden yayımlanan basın bilgilendirme duyurusunda sınava katılan öğrenciler için LGS sorularını ve cevap anahtarlarını erişime açıldığı ilan edildi. MEB'in duyurusu ve bağlantı adresi şöyle;

2021 YILI LGS SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI

2021 yılında 1 milyondan fazla 8. sınıf öğrencisi Liselere Geçiş Sistemi kapsamında sınava katıldılar. 6 Haziran tarihinde iki oturum halinde düzenlenen sınav kapsamında öğrenciler sözel ve sayısal alanda sorulan sorulara yanıt verdiler. 

Sözel bölüm sınavın ilk aşamasını oluşturdu ve bu bölümde öğrencilere 50 soru soruldu. Birinci oturumda toplam 75 dakika süre verilen öğrenciler sözel alanda Türkçe, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi ile yabancı dil derslerinden sorulara yanıt verdiler. 

İkinci oturumda ise öğrencilere 40 soru soruldu. Toplam 80 dakika süre tanınan öğrenciler bu bölümde Matematik ve Fen Bilimleri alanından sorulan sorulara yanıt verdiler. 

MEB RESMİ SİTESİNDEN İLAN ETTİ 

2021 LGS ile ilgili son duyuru Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesinden ilan edildi. MEB sınava katılan tüm öğrenciler için sınav soru ve cevaplarının ilan edildiğini açıkladı. Öğrenciler MEB'in web sitesinden LGS soru ve cevaplarına erişim sağlayabilecekler. 

LGS Soru ve Cevapları için TIKLAYINIZ

Yorumlar (1)
Samet Varlı 3 gün önce
LGS baya zordu özelliklede sözel zordu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@