Küfür Ve Argo Günlük Dilin Yerini Aldı

ANKARA(ANKA) – Kızılcahamam’da Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, küfür ve kötü sözün günlük hayatta kazandığı yaygınlığa karşı protesto kampanyası düzenledi.  “Ailemiz Her Şeyimiz, Ağızlar Kirlenmesin” sloganıyla düzenlenen et

Öğretmenler 05.05.2015, 12:03
Küfür Ve Argo Günlük Dilin Yerini Aldı

ANKARA(ANKA) – Kızılcahamam’da Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, küfür ve kötü sözün günlük hayatta kazandığı yaygınlığa karşı protesto kampanyası düzenledi.  “Ailemiz Her Şeyimiz, Ağızlar Kirlenmesin” sloganıyla düzenlenen etkinlikte minikler, toplumda giderek yaygınlaşan ve kitle iletişim araçlarına kadar giren küfüre karşı isyan etti. Gördüğü ilgi nedeniyle de kampanya yıl sonuna kadar uzatıldı.

-KÖTÜ SÖZLERİ BALONLARA HAPSEDİP PATLATTILAR...-

Kızılcahamam Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre etkinliğe projeyi destekleyen Belediye Başkanı Muhittin Güney de katıldı. Etrinlik kapsamında “Küfüre Hayır!” yürüyüşü düzenlenirken minikler “kötü sözler balonlara hapsedip patlattı”. Etkinliklere Ankara milletvekilleri, İlçe Kaymakamı Mehmet Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı Onur Akyüz, AK Parti İlçe Başkanı Sefa Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri,  İlçe Müftüsü Sinan Kazancı, İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Pamuk,  İlçe Milli Eğitim Müdürü ve Şube müdürleri ilçedeki tüm okulların temsilcileriyle ve öğrencilerin velileri katıldı. Yürüyüşe ilçe esnafı da katılarak destek verdi.

Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Ertuğrul İpek projenin ilçedeki destekçilerine teşekkür ederken kampanyanın “Gençlerin,  çocukların anne babalarının ve ailenin değerini anlaması,  Anne  babaların gençleri anlamasını sağlamak ve Kötü  ve çirkin sözle mücadele” gibi amaçlar taşıdığını bildirdi.

-MİNİKLER KÜFÜRE İSYAN ETTİ-

Toplumun çekirdeği olan aile kurumunun her geçen gün yıpranma ve ailenin dağılma tehlikesiyle karşı karşıya bulunulduğunu anlatan İpek, gençlerin anne babalarını, anne babaların gençleri anlamakta sorunlar yaşadığını, toplumda bir kısım insanların düşünce dünyasının kirliliğinin göstergesi olan küfür ve argo içeren sözlerin her geçen gün arttığını bildirdi. Toplumun bir bölümünde doğru ve yanlış kavramlarının kriterlerinin belirsizleşmesi ve değerlerden uzaklaşıldığını anlatan Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Ertuğrul İpek projenin amacını ise şöyle sıraladı:

“Farkındalık oluşturacak etkinliklerle ailenin önemini gençlere ve anne babalara kavratmak. Argo ve küfrün bir ahlak problemi olduğunu ve milletimizin değerleri ile uyuşmadığını bizim için en değerli varlıklarımızın böylesine ağza alınmayacak ifadelerle değersizleştirildiğini halkımıza anlatmak.”

Projenin hedef kitlesi ise “Anne babalar, İlkokul öğrencileri, Ortaokul ve lise öğrencileri, Tüm halk ve esnaf” olarak belirlendi. Kampanya çerçevesinde tanıtım kitapçığı basıldı, proje ortakları ziyaret edilerek bilgilendirme yapıldı, Kızılcahamam Belediyesi tarafından ilçedeki dijital reklam panolarından görsel afişlerle proje tanıtımı ve sunumlar yapıldı, afiş, broşür ve çıkartmalar bastırıldı, Kızılcahamam Belediyesi tarafından 300 tişört ve şapka temin edildi, Cumhuriyet İlkokulu proje grubu ilçedeki 20 okulda 400 öğretmen, 5000 öğrenci ve öğrenci velilerine Ailenin Türk toplumundaki yeri ve önemini anlatarak, argo ve kötü sözlerin yapmış olduğu tahribat anlatılarak destekleri alındı.

Kızılcahamam’daki okullarda resim, afiş ve slogan yarışmaları düzenlenirken katılımcılara okul aile birliği tarafından saat ve benzeri ödüller takdim edildi.

16 Mayıs’ta bitecek projenin verimli olduğunu ve katkı için çok talep geldiğini anlatan Cumhuriyet İlkokulu Müdürü İpek bu nedenle kampanyanın yılsonuna kadar sürdürüleceğini bildirdi. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@