KPSS Ön lisans sınava giriş belgeleri erişime açıldı

ÖSYM tarafından yapılan duyuruyla birlikte 2022 KPSS önlisans sınavına girecek adaylar için giriş belgeleri erişime açıldı.

KPSS Ön lisans sınava giriş belgeleri erişime açıldı

ÖSYM tarafından yapılan duyuruyla birlikte 2022 KPSS Ön Lisans Sınavına girecek adaylar giriş belgelerini ÖSYM'nin sayfasından görüntüleyebiliyor. Giriş belgelerini görüntülemek ve çıktısını isteyen adaylar sisteme kendi bilgileriyle giriş yaparak işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

ÖSYM tarafından yapılan duyuru ve uyarı metninde;

"09 Ekim 2022 tarihinde uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavı Ön Lisans Sınavı’na (2022-KPSS Ön Lisans) katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesi’ni, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  adresinden 29 Eylül 2022 tarihinde 14.00'ten itibaren T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle edinebileceklertir.

DİKKAT!

09 Ekim 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Ön Lisans için adaylar, 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri kullanıldı. 

KPSS Ön lisans sınava giriş belgeleri erişime açıldı

9 Ekim'de yapılacak sınava binlerce aday katılım sağlarken sınava geç gelinmemesi gerektiği de sınava gireceklere hatırlatıldı. Ön lisanstan mezun olan kişiler başvurularını geçtiğimiz günlerde yaparken sınavın yaklaşmasıyla birlikte sınav giriş yerleri de netlik kazanmış durumda.

Adaylar giriş belgelerini ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden kendi bilgilerini girerek görüntüleyebiliyor. Hangi sınav merkezinde sınava giriş yapacağını merak eden kişiler ise belgelerde yer alan ilgili alana bakarak sorularının yanıtını öğrenebiliyor. 

 

SONRAKİ HABER