KPSS ÖABT sınavı zor muydu kolay mıydı? 2022 ÖABT cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

Bugün gerçekleşen KPSS ÖABT sınavının bitmesinin ardından pek çok kişi tarafından merak edilenler artmaya başladı. Peki KPSSS ÖABT sınavı zor muydu yoksa kolay mıydı? İşte sınav hakkında merak edilenler..

KPSS ÖABT sınavı zor muydu kolay mıydı? 2022 ÖABT cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

ÖSYM tarafından bugün gerçekleştirilen KPSS ÖABT sınavının ardından merak edilenler sürüyor. Sınavın sona ermesinin hemen ardından sınav hakkında merak edilenler sosyal medyada paylaşılmaya başlandı. Sınavın zorluğu konusunda merak edilenler devam ederken bunun yanı sıra sınava giren adaylar bitiminin ardından akıllarında kalan sorular ile birlikte sınavın zorluk derecesi konusunda yorumlarda da bulundu. Peki KPSS ÖABT sınavı zor muydu kolay mıydı? 

KPSS ÖABT SINAVI ZOR MUYDU KOLAY MIYDI? 

Bugün saat 10.15'te gerçekleşen Öğretmenlik Alan Testi hakkında adaylar tarafından yorumlar gelmeye başladı. Sosyal medyadan gelen yorumlar başlıca şu şekildeydi; 

"Sınavdan önce, Türkçe için iki saat çok fazla biz ne yapacağız o kadar süre bu sınavda ya diye arkadaşla konuşmuştuk. Sınavda ise son sekiz soruya bakmaya vaktim kalmadı. Hayatımda girdiğim en zor Türkçe ÖABT idi. Bakın en zor diyorum."

Bu yorumun yanı sıra diğer adaylar tarafından yapılan yorumlar da hemen hemen bu şekilde verildi. Genel anlamda zorlayıcı olduğu konuşulan sınav hakkında merak edilen bir diğer konu ise cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağı oldu. 

2022 KPSS ÖABT CEVAP ANAHTARI NE ZAMAN YAYINLANACAK? 

Sınavın sona ermesinin hemen ardından cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağı da merak konusu oldu. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre Cevap anahtarının bugün birkaç saat içerisinde açıklanması beklenirken 21 Ekim 2022 tarihinde de sonuçların açıklanacağı öğrenildi.