KPSS DHBT Sınavına Girecek Adaylar Dikkat! ÖSYM'den Önemli Uyarı

11 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilecek olan 2020-KPSS DHBT sınavı öncesi ÖSYM'den önemli bir uyarı geldi. Detaylar haberimizde...

KPSS DHBT Sınavına Girecek Adaylar Dikkat! ÖSYM'den Önemli Uyarı

Pandemi koşulları nedeniyle 2020 yılında yapılamayan ve ÖSYM tarafından 11 Nisan 2021 tarihine ertelenen 2020-KPSS DHBT sınavı öncesi ÖSYM'den önemli bir uyarı geldi.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre 11 Nisan 2021 tarihinde saat 10.15'te başlayacak KPSS DHBT sınavında, adaylar 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacak. Adayların, sınavda soruları cevaplamaları için 60 dakika süre verilecek.

Adayların 2020 KPSS DHBT sınavına girebilmesi için Sınav giriş belgesine ek olarak yanlarında fotoğraflı nüfüs cüzdanını, T.C Kimlik Kartı veya geçerlilik süresi dolmamış pasaportunun aslını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

ADAYLAR VE SINAV GÖREVLİLERİ, SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASINDAN MUAF OLACAK 

ÖSYM tarafından yapılacak sınavlara girecek adaylar ile bu kişilerin yanında bulunan bir refakatçi ve sınav görevlileri, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak. Bu kapsamda adaylar, sınava giriş belgesini, sınav görevlileri ise ilgili sınava ait görevlendirme belgelerini yanlarında bulundurmak suretiyle sınav binalarına ulaşım sağlayabilecek.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@