KPSS alan bilgisi 3. oturum sınavı kolay mıydı, zor muydu?

Türkiye'de milyonlarca kişinin bu sene girmiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) üçüncü oturumu da bugün yapılan sınav ile tamamlandı. Buna göre ise vatandaşlar sınav çıkışı sonrasında kolay mı zor mu olduğunu araştırıyor. KPSS alan bilgisi 3. oturum sınavı kolay mıydı, zor muydu?

KPSS alan bilgisi 3. oturum sınavı kolay mıydı, zor muydu?

KPSS alan bilgisi 3. oturum sınavı kolay mıydı, zor muydu? Türkiye'de milyonlarca kişinin bu sene girmiş olduğu Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) üçüncü oturumu da bugün yapılan sınav ile tamamlandı. Buna göre ise vatandaşlar sınav çıkışı sonrasında kolay mı zor mu olduğunu araştırıyor. Bir sonraki sınavda girecek olanlar, bugün sınava girmiş olanlar giren kişilerin yorumlarını merakla takip ediyor. Bu doğrultuda ise KPSS alan bilgisi üçüncü oturum sınavına dair en sıcak gelişmeler kamugundemi.com adresinde yer ediniyor.

25 Eylül 2022 tarihinde uygulanacak olan 2022-KPSS Lisans Alan Bilgisi Sınavları 3. Oturumu ise 10:15'te başladı. Adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmadı.

25 Eylül 2022 tarihinde Sabah Oturumuna katılacak adaylar, saat 10.15’te sınava başlarken sınav tamamlandı. Pazar günkü oturumda da adaylara İşletme, Muhasebe, İstatistik 40'ar soru verilecek ve toplam 160 dakika sürecek.

KPSS ALAN BİLGİSİ 3. OTURUM SINAVI KOLAY MIYDI ZOR MUYDU?

Sınava giren adaylardan gelen yorumlar doğrultusunda sınavın zorluğu noktasında bilgiler gelmeye başladı. Buna göre ise üçüncü oturum sınavına dair detaylar da netleşiyor. 

Giren adayların sosyal medyada paylaştığı yorumlara göre ise sınavın orta derece de zorluk olduğunu ve kişiden kişiye göre değişebileceği söyleniyor. Alan bilgisi üçüncü oturum sınavında işletme, muhasebe ve istatistik sorularından 40'ar soru çıktı.

Adaylar soruları tamamlamalarının ardından ise soru ve cevap kitapçıklarının yayınlanmasını bekliyor.