KPSS 2022 ÖABT soru ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2022 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi bugün gerçekleşti. 2022 KPSS ÖABT soru kitapçığı ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

KPSS 2022 ÖABT soru ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS ÖABT sınavıyla birlikte binlerce aday soruları cevaplandırdı. 10.15'te başlayan sabah oturumunda ÖABT kapsamında, ilköğretim matematik, fen bilimleri, matematik (lise), fizik, kimya öğretmenlikleri testlerinde adaylara 75 soru için 150 dakika süre verildi. Adaylar soruları bu süre zarfı içerisinde cevaplandırarak en iyi sonucu alabilmek için mücadele verdi. İkinci oturumunda 14:45 saatinde yapılmasının ardından adaylar sınav içerisinde cevapladıkları soruların yanıtlarını aramaya başladı.

KPSS 2022 ÖABT soru ve cevap anahtarı ne zaman yayınlanacak?

Türkçe, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, rehberlik, beden eğitimi, okul öncesi, İngilizce ve sınıf öğretmenlikleri testlerinde ise adayların 75 soruyu yanıtlamaları için 120 dakika süre tanındı. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2022-KPSS ÖABT'nin sabah oturumu 12.45'te sona erdi. 2022 ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alanı Sınavı ise 14.45'te yapılacak. Yapılacak sınava girişler son olarak 14:30'da alınacak. 

Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Ne Zaman Yayınlanacak?

KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınav sonuçları 21 Ekim 2022 tarihinde ilan edilecek. Sınav içerisinde soruları soruların ve cevap anahtarlarının sınav bitimi sonrasında bu akşam veya yarın gün içerisinde %10'luk kısmının yayınlanması öngörülüyor. ÖSYM tarafından soru kitapçığının ve cevap anahtarlarının tam olarak ne zaman yayınlanacağı hakkında resmi bir açıklama yapılmamış durumda. Yapılacak yeni duyurularla birlikte soruların ve cevap anahtarının ne zaman yayınlanacağı belli olacak.

 

SONRAKİ HABER