KPSS 2021 Başvuruları Başladı! ÖSYM Aday İşlemleri Başvuru Süreci

KPSS 2021 sınav başvuruları 28 Mayıs tarihi itibariyle alınacak. ÖSYM Başkanlığı tarafından ilan edilecek kılavuza göre yapılacak başvuruların ardından adaylar 14 Haziran tarihine kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

KPSS 2021 Başvuruları Başladı! ÖSYM Aday İşlemleri Başvuru Süreci

Memur olma hayali olan adaylar için süreç başlıyor. Memur olma yolunda ilk adımı sınav başvurusu ile yapacak olan adaylar ÖSYM tarafından ilan edilecek kılavuza göre başvuru işlemlerini açıklanan tarihler arasında yapacaklar. Adayların neler yapacaklarını adım adım kamugundemi.com olarak aktarıyoruz. 

ÖSYM BAŞVURU DUYURUSU YAYIMLAYACAK

ÖSYM Başkanlığı gün içerisinde KPSS sınav başvuru kılavuzunu adaylara açıklayacak. 

KPSS, ÖABT, Alan Bilgisi ve Genel Kültür sınavlarına katılacak adayların tamamı başvurularını ilan edilen kılavuz esaslarına göre yapacaklar. Başvuru işlemleri 28 Mayıs tarihinde başlayacak olan 2021 KPSS için adaylara iki haftadan fazla süre tanındı. Sınav başvuruları 14 Haziran'da sona erecek. 

28 Mayıs - 14 Haziran tarihleri arasında KPSS başvurusunda bulunacak adaylar ise genel olarak şu yolu izleyecekler. Sınav başvurularını ÖSYM'den yapacak adaylar daha sonra sınav başvuru ücretlerini yatırarak başvurularını onaylayacaklar. 

KPSS Sınav Başvuru Kılavuzu Yayımlandığı Anda Haberdar Olmak içşin Uygulamamızı Telefonunuza İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BAŞVURU YAPACAK ADAYLARIN İZLEYECEĞİ YOL

ÖSYM Başkanlığı tarafından sınav başvuru kılavuzu yayımlandığı anda adaylar sınav başvuru kılavuzunu inceleyecekler. Başvuru aşamasında ise ilk adım olarak ÖSYM Aday işlemleri Sistemine giriş yapacak olan adaylar, buradan başvurusu devam edenler seçeneğine tıklayacaklar. 

Burada KPSS 2021 seçeneğini seçecek olan memur adayları ardından ahngi sınavlara katılım sağlayacaklarsa başvurularını elektronik olarak yapacaklar. Sınav başvurularını bireysel olarak internet dışında ayrıca ÖSYM Sınav Merkezlerinden yapılabilecek. 

Sınav başvurularını kurum üzerinden tamamlayanlar daha sonra sınav ücretini ödeyerek süreci tamamlayacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@