Kız öğrencisiyle ilişki iddiası müdürlükten istifa ettirdi

KONYA'da evli ve 3 çocuk babası, imam hatip lisesi müdürü 51 yaşındaki A.D.'nin, bu eğitim yılında kaydını başka bir okula alan 19 yaşındaki kız öğrencisiyle arasında 'duygusal ilişki' bulunduğu...

Öğretmenler 11.03.2016, 12:44
Kız öğrencisiyle ilişki iddiası müdürlükten istifa ettirdi
dha - KONYA'da evli ve 3 çocuk babası, imam hatip lisesi müdürü 51 yaşındaki A.D.'nin, bu eğitim yılında kaydını başka bir okula alan 19 yaşındaki kız öğrencisiyle arasında 'duygusal ilişki' bulunduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Olayın ortaya çıkmasıyla A.D. görevinden istifa ederken, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, "Bir meslek lisesi müdürünün öğrencisiyle dini nikah kıymak suretiyle cinsel ilişkiye girdiği, öğrencinin evlenme vaadine dayanarak bu olayı çevresindekilere anlatmasıyla konunun açığa çıktığı kamuoyuna yansımıştır'' diyerek olayı TBMM gündemine getirdi.

Olay, geçen 6 Şubat'ta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne gönderilen bir ihbar mektubuyla ortaya çıktı. Mektupta, İmam Hatip Lisesi Müdürü 51 yaşındaki A.D.’nin, son sınıfına kadar kendi okulunda okuyan ve bu eğitim yılı başında kaydını başka bir okula alan kız öğrenci ile sürekli görüştüğü, onu kaldığı yurttan alarak yemeğe götürdüğü, aralarında 'duygusal ilişki' bulunabileceği ve bunun da camia tarafından hoş karşılanmayacağı ifadeleri yer aldı.
Durum değerlendirmesi yapan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu iddiaları İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bildirmesinin ardından iki müfettiş görevlendirilerek soruşturma başlatıldı. Müfettişlerin soruşturması devam ederken suçlanan okul müdürü A.D. bu görevinden istifa etti. Hazırlanan raporun Milli Eğitim Bakanlığı'na gönderildiği ve oradan gelecek yanıta göre gereken işlemin yapılacağı belirtildi.

İmam Hatip Lisesi'ndeki bu olay sosyal medyada yayılırken, görevinden istifa eden müdür A.D.'nin 'duygusal ilişkisi' olduğu ileri sürülen kız öğrenci ile dini nikah kıydığı iddiaları da ortaya atıldı. Bu iddialar üzerine kaymakamlık da pazartesi günü Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak suç duyurusunda bulundu.

OLAY TBMM GÜNDEMİNE TAŞINDI
CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt, seçim bölgesindeki bir İmam Hatip Lisesi'nde bu olanları soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı. Milletvekili Bozkurt, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın cevaplaması istemiyle verdiği önergede, "Bir meslek lisesi müdürünün öğrencisiyle dini nikah kıymak suretiyle cinsel ilişkiye girdiği, öğrencinin evlenme vaadine dayanarak bu olayı çevresindekilere anlatmasıyla konunun açığa çıktığı, Konya kamuoyuna yansımıştır'' dedi. 

Milletvekili Hüsnü Bozkurt, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:

* Konuyla ilgili şahsınıza ulaşmış bilgi var mıdır; varsa ne zaman haberiniz olmuştur? Konunun takibi açısından ne tür girişimlerde bulundunuz; bulunmayı planlamakta mısınız?

* Konuyla ilgili olarak adli soruşturma başlatılması için gerekli talimatlar verilmiş midir; verilmesi planlanmakta mıdır?

* Bahsi geçen okul müdürünün daha önce de benzer vakalarda adı anılmış mıdır; hakkında yapılmış şikayet var mıdır?

* Bahsi geçen olayın ardından öğrenciye psikolojik destek sağlanmış mıdır; sağlanılması düşünülmekte midir?

CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt, son dönemlerde okullarda cinsel istismar vakalarının sıklıkla gündeme geldiğini, Kayseri'de öğretmeni tarafından tacize uğrayan lise son sınıf öğrencisi Cansel Buse Kınalı'nın intihar ettiğini vurguladığı önergede, "Eğitim camiasında cinsel taciz vakalarındaki artışın tedirgin edici boyutlara ulaştığı göz önünde bulundurulduğunda art arda yaşanan bun olayları nasıl değerlendiriyorsunuz?'' diye sordu.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@