Kefaretini mi Ödüyorlar?

Bu fotoğraf, Keşan'da AKP ilçe Başkanı Mustafa Mercan tarafından çektirilmiş. Buraya kadar bir şey yok. Ancak Mercan'ın yanındakileri öğrenince gerçekten şaşıracaksınız. Zira Mercan

Kefaretini mi Ödüyorlar?

Bu fotoğraf, Keşan'da AKP ilçe Başkanı Mustafa Mercan tarafından çektirilmiş.

Buraya kadar bir şey yok. Ancak Mercan'ın yanındakileri öğrenince gerçekten şaşıracaksınız. Zira Mercan'ın yanında Eğitim Bir Sen Keşan Temsilciliği yöneticileri ve Eğitim Bir sen'li yeni atanan okul müdürleri var. 

Hala ne var bunda diyenleri duyar gibiyiz. Peki öyleyse aşağıdaki sorular olayın anlaşılması için cevaplandırılması gereken sorulardır.

1. Kamuoyunda, yönetici görevlendirmeleri, 19. Milli Eğitim şurasındaki istekleri, memur zammı fiyaskosu gibi bir çok konuda hükümet yandaşı olmakla eleştirilen Eğitim Bir Sen sendikasının bu ziyareti basit bir ziyaret olarak değerlendirilebilir mi?

2. Tüm Türkiye'de muhalif müdürler kıyıma uğramış ve Eğitim Bir sen sendikasına üye olmayan müdürler ve müdür yardımcılarının yeniden görevlendirilmesinin yapılmadığı bir çok kez iddia edilmişti. Şimdi bu fotoğraf karesi bu borcun ödemesi için midir?

3. Devlet memurlar kanunu'nun 7. Maddesi derki : (Değişik: 12/5/1982 - 2670/2 md.) Devlet memurları siyasi partiye üye olamazlar, herhangi bir siyasi parti, kişi veya zümrenin yararını veya zararını hedef tutan bir davranışta bulunamazlar; görevlerini yerine getirirlerken dil, ırk, cinsiyet, siyasi düşünce, felsefi inanç, din ve mezhep gibi ayırım yapamazlar; hiçbir şekilde siyasi ve ideolojik amaçlı beyanda ve eylemde bulunamazlar ve bu eylemlere katılamazlar. Şimdi bu fotoğraf karesinde yer alan eğitim yöneticileri bu kapsamda gerçekten bağımsız mıdırlar?

4. Yine bu eğitim yöneticileri ve sendika temsilcileri neden topluca boy gösterme gereği duymuşlardır? Amaç gövde gösterisi midir?

5. Müdür olabilmek için eski sendikalarından istifa etmekle eleştirilen buradaki bazı yöneticiler de eğitim bir sen ile birlikte ziyarete gittiklerine göre, AKP ve Eğitim Bir Sen sendikasının görüşlerini gerçekten destekliyorlar mı, yoksa koltuk daha mı ağır basıyor?

6. İktidar Partisinin temsilcisinin Keşan'daki bir çok okulun yöneticisiyle birlikte fotoğrafta yer alması gerçekten etik midir? Bu fotoğraf karesi oradaki yöneticilerin tarafsızlığına gölge düşürmemiş midir?

7. Bu ziyarette yer alan eğitimciler seçim öncesi bir partinin temsilcisiyle boy göstererek dolaylı yoldan da olsa destek vermiş olmazlar mı?

Unutulmamalıdır! Devlet memurları hangi kademede görev yapıyor olursa olsun "DEVLETİN" memuru olmak zorunda olduklarını bir kez daha hatırlamalıdır.

Kaynak: kamugundemi.com / ÖZEL HABER

Anahtar Kelimeler:
kefaretini mi ödüyorlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.