Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü Aldıkları Belgelere ISO 9001 Belgesini de Eklediler

Kamugundemi.com-Milas Kaymakamlığı ile Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü birlikte ayrı ayrı denetimler sonucu aynı anda ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesini aldılar. ISO 9001:2015 belgesini alarak bu alanda da aynı zamanda ISO 9001’in 2015 türünü alan kurum olma özelliğini de elde ettiler.

Eğitim 16.08.2017, 02:49
Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü Aldıkları Belgelere ISO 9001 Belgesini de Eklediler

Milas Kaymakamlığına Eren ARSLAN’ın ve Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne İsa BAL’ın bu sene gelmelerinden sonra Milas ilçesine büyük bir ivme kazandırmışlardı. Yaptığı başarılı çalışmalarının arasına bir yenisini daha ekleyerek kurumlarının hizmet kalitesini, uzmanlığını ve güvenilirliğini tescil eden ISO 9001 :2015 belgesini aldılar.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ISO 9001:2015 belgesi ile ilgili yaptığı açıklama;

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz hizmet kalitesini, uzmanlığını ve güvenilirliğini tescil ettirerek ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesi almaya hak kazandı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa BAL´ın talimatıyla başlatılan ISO 9001 :2015 çalışmalarında Müdürlüğümüzün tüm birimleri faaliyetlerde kalite ve iyileştirmeyi hedefleyerek çalışmalara özveriyle katıldı.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’ni almak için 2 gün süreyle Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz denetime tabi tutuldu. Denetim süresince kuruma bağlı bütün birimlerin iş akış şemalarından sistem prosedürlerine kadar tüm evraklar titizlikle incelenirken, şikayet ve taleplerinin alınması, araştırılması, çözümlenmesi, çözümlere yönelik eğitimde memnuniyetinin ölçülmesi ve ölçüm sonuçlarına göre süreçlerin iyileştirilmesi konularında da denetleme gerçekleşti. Değerlendirmeler sonucu hazırlanan rapor sonrasında sınavı başarıyla geçen Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, tamamen eğitim sorunlarının çözümü ve veli, öğretmen, öğrenci memnuniyeti sağlamaya yönelik, sistem belgelendirmesine dayanan ISO 9001 belgesini almaya hak kazanarak bu kalite yolculuğunda bir basamak daha atladı.

TÜRKAK tarafından sistem belgelendirme konusunda akredite edilmiş belgelendirme kuruluşu FQC yapmış oldukları ISO 9001 KYS standardı denetimi sonucu işletmenizde ISO 9001 Sisteminin uygulandığının göstergesi olan ve üzerinde ISO 9001 Belgesi düzenleyen FQC kuruluşu ile o kuruluşu akredite eden TÜRKAK logosu bulunduğu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

Eğitim odaklı hizmetin önemine işaret eden Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa BAL, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün vermiş olduğu hizmetin kalitesini artırmak ve standart hale getirmek için kurulan bu sistemle veli, Öğretmen, Öğrenci memnuniyetini sağlayacaklarını ve bu doğrultuda sürekli iyileştirme gerçekleştireceklerini söyledi. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz BAL, “İdarelerin ellerini güçlendiren, idareyle vatandaşın arasında köprü vazifesi olmamızı sağlayan bu çalışmaları önemsediğimiz zaman çok mesafe katederiz. Başarıda ve hizmette sınır tanımayan bir anlayış içerisinde daha büyük hedeflere personelimizle birlikte koşacağız. Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm engelleri aşıp hizmet üretmeye devam edeceğiz ve daha büyük başarılara imza atacağız. Almış olduğumuz bu belgeyle vatandaşımızın istek ve şikayetlerinin önemi tescillendi. ‘’ dedi.

Milas Kaymakamlığının ISO 9001:2015 belgesi ile ilgili yaptığı açıklama;

Milas Kaymakamlığı olarak vatandaşlarımıza hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet verme anlayışımızı tescil ettirerek ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi belgesi almaya hak kazandık.

TÜRKAK tarafından sistem belgelendirme konusunda akredite edilmiş belgelendirme kuruluşu FQC tarafından yapılan ISO 9001 KYS standardı denetimi sonucu, Kaymakamlığımız ISO 9001 Sisteminin uygulandığının göstergesi olan ve üzerinde ISO 9001 Belgesi düzenleyen FQC kuruluşu ile o kuruluşu akredite eden TÜRKAK logosunun bulunduğu belgeyi almaya hak kazanmıştır.

ISO 9001: 2015 belgesinin alınması sürecinde 2 gün süreyle Kaymakamlık bürolarımız denetime tabi tutulmuştur. Denetim süresince kuruma bağlı bütün birimlerin iş akış şemalarından sistem prosedürlerine kadar tüm evraklar titizlikle incelenirken, şikayet ve taleplerinin alınması, araştırılması, çözümlenmesi, çözümlere yönelik memnuniyetinin ölçülmesi ve ölçüm sonuçlarına göre süreçlerin iyileştirilmesi konularında da denetlemeler yapılmıştır.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@