Kar Yağışı Nedeniyle Yüz Yüze Eğitime Ara Verilen İller Açıklandı!

Türkiye'de bazı illerde meydana gelen yoğun kar yağışları nedeniyle eğitime ara verilmesine dair kararlar alınmaya devam ediliyor. Valiliklerden yapılan açıklamalarda bugün eğitime ara verilen iller duyuruldu.

Kar Yağışı Nedeniyle Yüz Yüze Eğitime Ara Verilen İller Açıklandı!

Türkiye'de kar yağışları yüz yüze eğitime engel olmaya devam ediyor. Bugün yapılan son dakika açıklamalarına göre eğitime ara verilen iller belli oldu.

KONYA'DA EĞİTİME 1 GÜN SÜREİLE KAR ENGELİ!

Eğitime kar yağışı nedeniyle ara verilen illerden birisi de Konya oldu. Yapılan açıklamaya göre Konya'nın 21 ilçesinde yüz yüze eğitim yapılamayacağı bildirildi. Konya İl Milli Eğitim Müdürü'nün verdiği bilgilere göre Çeltik, Sarayönü, Seydişehir, Bozkır, Yunak ve Dopanhisar ilçelerinde 1 gün süreyle yüz yüze eğitim yapılamayacak. Ancak daha sonra yapılan açıklamalar agöre ise tüm ileçelerde yüz yüze eğitime 1 gün ara verildi. Bu ilçelerdeki öğrenciler eğitimlerine uzaktan eğitim ile devam edecekler.

ISPAR'TA DA YÜZ YÜZE EĞİTİM DURDU!

Kar yağışı nedeniyle eğitime ara verilen bir diğer il ise Isparta oldu. Yapılan açıklamaya göre Isparta'da 1 gün boyunca yüz yüze eğitim yapılamayacak. Bu durumdan hem il merkezindeki hem de ilçelerdeki okullar etkilenecek. Öğrenciler eğitimlerine uzaktan eğitim yoluyla devam edebilecekler.

KAR YAĞIŞI NEDENİYLE EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLEN İLLER!

Yozgat, Kırşehir, Kırıkkale, Balıkesir ve Samsun'da da bugün eğitime 1 günlük ara verildi. Meydana gelen yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşımdaki aksamalar bu kararların alınmasına neden oldu. Bu illerde bu akşam saatlerinde Meteoroloji'den alınacak olan bilgilerin ardından yarın yüz yüze eğitime devam edilmesine dair yeni bri değerlendirme yapılacak. Yeni karar bu akşam saatlerinde açıklanıp vatandaşlara duyurulacak.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@