Kamu Kurumlarına Yerleştirme Yapmak İçin Tercih Alınacak

ANKARA (ANKA) - Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan...

Öğretmenler 13.11.2015, 13:50
Kamu Kurumlarına Yerleştirme Yapmak İçin Tercih Alınacak

ANKARA (ANKA) - Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacak. Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)-2015/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer alıyor. Kılavuz, tercih süresi içinde ÖSYM’nin “http://www.osym.gov.tr” internet adresinden yayımlanacak. 

Adayların kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonları tercih edebilmeleri için, 5-6 Temmuz 2014 ve 27-28 Eylül 2014 tarihlerinde yapılmış olan 2014-KPSS Lisans ve 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans sınavlarından birine girmiş ve bu sınavların en az birinden ilgili KPSS puanını almış olmaları gerekiyor. Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacak.

Adaylar, tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre 16-25 Kasım 2015 tarihleri arasında, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr”  internet adresinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklar. ÖSYM’ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacak. Tercih süresi uzatılmayacak.

Adaylar tercihlerini yaptıktan sonra yerleştirme ücreti olarak 15,00 lira yatıracaklar. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 26 Kasım 2015 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 26 Kasım 2015 tarihinde saat 23.59’da sona erecek. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@