Kale'den Genç Kale'm gazetesi

Öğretmen ve öğrencilerinin katkısı ile Genç Kale’m gazetesi çıkarıldı.

Eğitim 27.06.2018, 13:07
Kale'den Genç Kale'm gazetesi

GENÇ KALE’M OKUL GAZETESİ

Denizli ili, Kale ilçesi Kale Ortaokulu Müdürümüz Mehmet KARABACAKLI , Türkçe Öğretmenimiz İrfan FURNİ liderliğinde okulumuz öğretmen ve öğrencilerinin katkısı ile Genç Kale’m gazetesi çıkarıldı. 2017 yılının 24 Kasım Öğretmenler Günü özel sayısıyla yayın hayatına başlayan “Genç Kalem” gazetemiz ilçemizdeki ve ilimizdeki okullara örnek teşkil ederek daha önce okulların panolarını süsleyen, bilinen okul gazetesi etkinliğini panolardan yeni bilişim çağında okul web sitelerine daha görsel ve etkili bir şekilde taşıma öncülüğünü yapmıştır.

​Kale Ortaokulu ekibi olarak yapılan ders içi ve ders dışı özgün, etkili çalışmaların örnek teşkil etmesi açısından tüm öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımıza daha kısa ve etkili biçimde ulaştırılması amaçlanmıştır. Bu ihtiyaca öğrenci ve öğretmen arkadaşlarımızın okulumuzun web sitesini, okul gazetesini takip etmeleri açısından, ziyaret etme istekliliği de uyandırılarak belirlediğimiz hedef kazanımımız da genişlemiş oldu. Okul ve ilçe ile ilgili bilgiler verildi.

Öğrencilerimiz yaptıkları çalışmaları okul gazetesinde görünce öğrencilerimizin konuya olan ilgi ve isteklilikleri üst düzeye çıkmış oldu. Domino etkisiyle herkes gazetede kendi ürün ve etkinliğinin çıkması yönünde gayret sarf etmeye başlamıştır.

“Kale Ortaokulu”muzda başlayan okul gazetesi çıkarma ve e-gazete çıkarma faaliyeti Kale’deki tüm okullarımıza etki ederek, tüm okullar tarafında e-gazete çıkarılıp okul web sayfamızda yayınlanmıştır. Bu sayede öğrencilerimizde yazma ve okuma isteği uyandırarak “Kale Kitap Okuyor” zincirimizin ortaya çıkmasında bizlere ilham kaynağı olmuştur.

Okullarımız tarafından çıkarılan bu gazeteler “Denizli Eğitiminde Başarı İzleme ve Geliştirme Projesi” (http://www.debip.org/tr/dergi/) web sayfasında yayınlanarak il çapında örnek bir proje olmuştur.

Başta bu fikrin doğmasına vesile olan Kale Ortaokulu ekibine ve tüm okul müdürlerimize teşekkür ederim.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@