Kahramanmaraş'ta 24 Derslikli Okul Törenle Açıldı

KAHRAMANMARAŞ'ta, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve işadamı Abdullah Çinkay tarafından yaptırılan ve adını taşıyan 24 derslikli Anadolu Lisesi törenle eğitim ve öğretime açıldı.

Öğretmenler 16.10.2015, 13:34
Kahramanmaraş'ta 24 Derslikli Okul Törenle Açıldı
Mücahit YOLCU/KAHRAMANMARAŞ, (DHA) - KAHRAMANMARAŞ'ta, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı ve işadamı Abdullah Çinkay tarafından yaptırılan ve adını taşıyan 24 derslikli Anadolu Lisesi törenle eğitim ve öğretime açıldı.

Gedemenli Mahallesi'nde 8 bin 155 metrekarelik alana 2013 yılında temeli atılan ve yapımı bu yıl tamamlanan 24 derslikli Abdullah Çinkay Anadolu Lisesi'nde açılış töreni düzenlendi. Okul bahçesinde düzenlenen törene Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Abdullah Çinkay, Çinkay'ın ailesi, veliler ve öğrenciler katıldı.

Vali Mustafa Hakan Güvençer, eğitim ve öğretime katkı sunan hayırseverlere teşekkür ederek, şöyle konuştu:

"Burada milletin sesi var. Milletin sesinden ilham alan devletin sesi var. Ben biliyorum ki bugün, burada, bir hayır kurumu, hayır iradesi olarak tezahür eden bu milletin sesi, aynı zamanda yaşanılan bütün zorluklara rağmen; ferasetini, basiretini, irfanını, sabrını, metanetini, cehdini, sadakatini, imanını, ümidini kaybetmeyen milletin sesidir. Bu hayrı ortaya koyan yüreği besleyen irfan aynı kaynaktan geliyor. Bu manada ben şahsım, vilayetim ve tüm milletin adına Abdullah Çinkay ve değerli ailesine şükranlarımı sunarken; aynı zamanda, aynı sesin ifadesi olarak eğitim mücadelemizde bugüne kadar bize çok ciddi destek veren hayırseverlerimizi huzurlarınızla yad etmeyi, şükranlarımı bir borç biliyorum."

Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in teşekkür plaketi verdiği işadamı Abdullah Çinkay ise, eğitim ve öğretime katkı sundukları için mutlu olduklarını kaydetti. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, açılışını yaptıkları okulu gezip öğrencilerle sohbet etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@