Kabine Sonrası MEB'den Yüz Yüze Eğitim Kararı! İlkokul Ortaokul Liseler Haziran'da Başlıyor

Kabine Toplantısı sonrası Milli Eğitim Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması geldi. MEB yüz yüze eğitimin 1 Haziran itibariyle bazı sınıflarda başlayacağını bildirdi. MEB'in yüz yüze eğitim kararı haberimizde.

Kabine Sonrası MEB'den Yüz Yüze Eğitim Kararı! İlkokul Ortaokul Liseler Haziran'da Başlıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen kabine kararları sonrasında Milli Eğitim Bakanlığı'ndan da son dakika açıklaması geldi. 

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya hesabından yapmış olduğu bir paylaşım ile bazı sınıflar için yüz yüze eğitimin başlayacağını ilan etti. Bakan Selçuk'un açıklaması ve hangi sınıfların ne zaman yüz yüze eğitim yapacağı detayları.

ZİYA SELÇUK YÜZ YÜZE EĞİTİMİ AÇIKLADI

Twitter hesabından bir paylaşımda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 1 Haziran itibariyle ilkokul öğrencilerinin 7 Haziran itibariyle de ortaokul ve lise öğrencileri için yüz yüze eğitimin başlayacağını bildirdi. Bakan Selçuk açıklamasında "Kavuşuyoruz! Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi’den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz." ifadelerini kullandı. 

Yüz Yüze Eğitim Kararı

Yüzyüze eğitime dair Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan basın açıklamasında köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda, yüz yüze eğitime 1 Haziran tarihinden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacağınıaçıklandı. Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarda ise yüz yüze eğitime yarından itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacağını bildirildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@