İşte Cumhuriyet Aydınlanmasının Öğretmeni

Sınıfında öyle bir şey yaptı ki tüm öğretmenlere de örnek olmalı

Öğretmenler 11.09.2015, 17:23
İşte Cumhuriyet Aydınlanmasının Öğretmeni

Kırklareli Babaeski  Fatih İlkokulu’nda Sınıf Öğretmenliği yapan Hasan Mutlu’nun başlattığı, “Öğrenci Velileri için Sınıf Kitaplığı” oluşturma kampanyasına, Amerika’nın New York Şehri’nde yaşayan Şair ve Yazar Aynur Hazar, gönderdiği 60 kitap ile destek verdi.

“Dünyanın en küçük Mehter Takımını” oluşturmakla sesini duyuran Babaeski Fatih İlkokulu’nda, bu defa da Sınıf Öğretmenliği yapan Hasan Mutlu, 2015 – 2016 Eğitim ve Öğretim yılında birinci sınıfları okutacağını ve öğrenci velileri için de “Sınıf Veli Kitaplığı” oluşturacağını açıkladı.

Babaeski Fatih İlkokulu Sınıf Öğretmeni Hasan Mutlu, bu yıl okumayı ve yazmayı öğrenecek olan öğrencileriyle birlikte öğrenci velilerine de okumayı alışkanlık haline getirebilmek için böyle bir kampanya başlattığını belirtti.

Sınıf Öğretmeni Mutlu; “Her sınıfta bir kitaplık bulunuyor. İçerisinde öğrencilerin seviyelerine uygun kitaplar, öğrencilerle ilgili dosyalar ve biz öğretmenlerin çeşitli evrakları bulunmaktadır. Ben bu yıl kitaplığımızın bir rafını da Öğrencilerimizin Velilerine ayırmayı düşünüyordum. Bu rafta onlarla ilgili bir kitaplık oluşturmak istiyordum. Bu düşüncemi öğretmenlik te yapmış olan, şuan Amerika’nın New York Şehrinde yaşayan Şair ve Yazar Aynur Hazar hanımla da paylaştım. Bugün, veli kitaplığı oluşturma düşüncem olgunlaştı ve veli kitaplığımız oluşmaya başladık. Kargo Şirketinden önce bir mesaj, ardından da bir koli geldi. Heyecanla ve merakla açtım tabii. İçerisinden Aynur Hazar hanımın veli kitaplığımızın ilk kitapları çıktı. Bizim kitaplığımıza toplam 60 kitap göndermiş, bu müthiş bir şey, kendisine sizin aracılığınız ile tekrar teşekkürü bir borç biliyorum.”

Sınıf Öğretmeni Mutlu, Aynur Hazar’ı “İsmi Lazım Değil Cismi Aşk” isimli şiir kitabıyla tanıdığını, Sosyal medyadan kendisine ulaştığını ve uzun bir süredir de sohbetlerinin devam ettiğini belirterek, şöyle devam etti.

“Şair ve Yazar Aynur Hazar, 1975 Ankara doğumlu. Ankara Üniversitesi  DTCF Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunu. Gazi Üniversitesi'nde Türk Halk Edebiyatı üzerine yüksek lisansa başlamış, fakat bir yıl devam edebilmiş. Mezuniyeti sonrasında Ankara'nın çeşitli ilçelerinde 4 yıl öğretmenlik yapmış ve akabinde Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri New York'ta yaşamaya başlamış. “Kimliksiz Gemiden Mektuplar” isimli deneme tarzındaki ilk kitabının birinci baskısı 2013 yılına, ikinci baskısı da 2015 yılına aittir. “İsmi Lazım Değil Cismi Aşk” isimli şiir ve yine deneme tarzında “Gidenlere Merhaba” isimli kitapları ise 2015 yılında yayınlanmış bulunmaktadır. Ben kitap okumanın bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum. Tek amacım insanlarımıza çocukları ile birlikte aile ortamında okuma sevgisini aşılamaktır.”

Metin Karakuş Özel Haberidir

veli sınıf kitaplığı

aynur hazar

hasan mutlu

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@