İstanbul'da 60 Okula 60 Bin Kitap

 İSTANBUL'da "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesiyle 60 okula 60 bin kitap sağlanması için protokol imzalandı.

Öğretmenler 22.12.2015, 14:53
İstanbul'da 60 Okula 60 Bin Kitap

İSTANBUL, (DHA) İSTANBUL'da "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" projesiyle 60 okula 60 bin kitap sağlanması için protokol imzalandı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Doğa okulları ve Doğan Egmont Yayıncılık arasında imzalanan eğitim-işbirliği protokolüyle tespit edilen 60 okula 60 bin kitap bağışlanacak.

 

 

"Kütüphanesiz Okul Kalmasın" sosyal sorumluluk projesinin protokolü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer YILDIZ , Doğa Okulları Genel Müdürü Serkan Bünyamin Çelikten ve Doğan Egmont Yayıncılık Mali İşler Koordintörü Erdal Karakaya arasında gerçekleşti . Törene Doğa Okulları Türkçe Bölüm Başkanı Hurihan Yıldırım ve Eğitim Koordinatörü Adem Durmuş da katıldı.

İmzalanan protokolle İstanbul’da tespit edilen 60 okul için 60 bin kitap bağışlanması hedeflendi. İki ay içerisinde gerçekleştirilecek olan projeyle öğrencilerin kitap okuma sevgisinin artırılması, “kütüphane bilincinin geliştirilmesi, sosyal yardımlaşma ve paylaşma konusunda toplumsal farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Doğa Okulları öğrencileri tarafından bağışlanan kitap sayısı kadar Doğan Egmont Yayıncılık da kitap bağışında bulunacak. Böylece 60 bin kitabın toplanarak okullara ulaştırılması planlanlanıyor. Yetkililer, projeyle, okuyan okuduğunu anlayan ve öğrendiği bilgileri toplum yararına kullanan bireyler yetiştirmeyi amaçladıklarını belirttiler.

 

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@