Işıklar Askeri Hava Lisesi'nde Yeni Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı

BURSA’daki Işıklar Askeri Hava Lisesi’nde 2015-16 Eğitim ve Öğretim Yılı, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın da katıldığı tören ile başladı.

Öğretmenler 02.10.2015, 22:44
Işıklar Askeri Hava Lisesi'nde Yeni Eğitim Öğretim Yılı Törenle Başladı
(DHA)- BURSA’daki Işıklar Askeri Hava Lisesi’nde 2015-16 Eğitim ve Öğretim Yılı, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın da katıldığı tören ile başladı.

Işıklar Askeri Hava Lisesi’nde yapılan tören öncesi yerleşkeye gelen Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Seyfullah Saldık, İl Jandarma Komutanı Albay Yurdakul Akkuş ve Okul Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Mehmet Latif Özgen tarafından törenle karşılandı. Törende konuşan Okul Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Mehmet Latif Özgen, Işıklar Askeri Hava Lisesi’nin yurt içi ve dışında aldığı ödüller ve mezun ettiği öğrenci kitlesi ile Hava Kuvvetleri'nin gözbebeği olan ve eğitimde cazibe merkezi haline geldiğini belirtti. 

Yeni eğitim öğretim yılına başlayan 193 öğrencinin şanlı bayrak altında şeref yeminlerini icra ederek birer havacı olacaklarını belirten Okul Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Mehmet Latif Özgen, "Evlatlarınızı 170 yıllık şanlı Işıkların tarihinde, çağdaş bir kuruluşa, kendinden emin ve profesyonel ellere teslim etmenin rahatlığını lütfen hissedin ve bizlere güvenin. Hiç şüpheniz olmasın bize emanet ettiğiniz evlatlarınız vatan ve milletini seven, Atatürkçü düşünce sistemini özümsemiş, vazifeyi daima önde tutan şerefli bir asker ve iyi bir havacı olarak yetiştirmek için her türlü fedakarlığı göstereceğiz" diye konuştu.

Işıklar Askeri Hava Lisesi'ndeki tören İntibak Safhasında başarılı 3 öğrenciye plaket, en başarılı öğrenci seçilen Furkan Özcan'a ise, onur ödülü Hava Kuvvetleri Komutanı Orgenaral Abidin Ünal tarafından verildi. Ünal, bu gençlerin yetiştirilip Işıklar Hava Lisesi'ne teslim ettikleri için ailelerini de kutlayıp teşekkür etti.  

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@