İlçe Millİ Eğitim Müdürü Cevdet Ünlü'ye gözaltı

İZMİR İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde eğitim uzmanı olarak görev yapan Ödemiş eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Ünlü, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturmada gözaltına alındı.

Öğretmenler 22.08.2016, 10:22 22.08.2016, 15:14
İlçe Millİ Eğitim Müdürü Cevdet Ünlü'ye gözaltı
İZMİR İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde eğitim uzmanı olarak görev yapan Ödemiş eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Ünlü, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yürütülen soruşturmada gözaltına alındı. İzmir'de gözaltına alınan Ünlü, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında, geçen 19 Ağustos'ta Balıkesir, Bursa ve Denizli'de eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda FETÖ adına faaliyet yürüterek 'himmet' toplantıları düzenledikleri, silahlı terör örgütünün yöneticisi oldukları, örgüte finans desteği sağladıkları ve eleman temin ettikleri iddiasıyla haklarında yakalama kararı çıkarılan 46 kişiden 25'i gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada 3 tabanca, 5 pompalı tüfek ve bu silahlara ait 400 çeşitli çap ve miktarlarda fişek, kartuj ile çok sayıda örgüte ait doküman, dijital materyal ele geçirildi. Diğer 21 şüpheliden biri olan Ödemiş eski İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevdet Ünlü de dün İzmir'de yakalandı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde eğitim uzmanı olan Ünlü, gözaltına alınıp, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@