İl Milli Eğitim Müdürünün çabaları kimilerini rahatsız etti

Tek amacı eğitim kalitesini arttırmak olan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz'ın bu uygulaması kimi çevreleri rahatsız etti. Ancak müdür Yılmaz'a eğitimcilerden destek çığ gibi geliyor...

Eğitim 12.09.2019, 10:37 12.09.2019, 10:46
İl Milli Eğitim Müdürünün çabaları kimilerini rahatsız etti

Çorum İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yılmaz Çorum'da eğitim kalitesini yükseltmek için tüm branş öğretmenlerinin zorunlu olarak girmek zorunda olduğu 21 saatin üzerinde ders alarak, ücretli öğretmenlik uygulamasına son vermek istemesine dair çağrısı anlaşılan o ki birilerini yine rahatszı etmiş. Sosyal Medya hesabından konuyla ilgili bir mesaj yayınlayan Ömer Yılmaz şu notu paylaştı:

ömer yılmaz

Ders tamamlama işlemlerimiz DEVAM EDİYOR.

Branş öğretmenlerimiz yönetmelikte de izin verildiği üzere EN AZ 21 SAAT ders alacaklar. 21 saat üzeri ders alıp almamak öğretmenlerimizin kendi takdirlerinde. Ancak değerli öğretmenlerimizden daha fazla ders alıp eğitime katkı vermelerini bekliyoruz.

İlimizde ücretli öğretmenliği azaltıp hem EĞİTİM KALİTEMİZİ ARTTIRMAK hem de DEVLETİMİZİN KAYNAKLARINI VERİMLİ KULLANMAK istiyoruz.

Bazı kesimleri rahatsız ettiğimizi biliyoruz...

Adamcılık yapmıyoruz...

GERÇEK sosyal barış ve adaletin bu şekilde tecelli edeceğine inanıyoruz.

Ömer Yılmaz'ın bu girişimini kamugundemi.com olarak bizler de destekliyoruz. Ücretli öğretmenlik günümüzde modern köleliktir. Ayrıca son zamanlarda eğitimci olmayan bir yığın kişi için rant kapısı haline getirilmiş, eğitimde kalitesizlik çıtasını yükseltmiştir. Öğretmen olmayan kişilerin derselere sokulmak istenmesi de öğretmenlik mesleğinin itibarını zedeleyen en büyük sorun olmuştur.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@