İl MEM'de görev değişikliği Bayramdan sonra ise...

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım daire başkanı oldu.

Eğitim 12.08.2018, 13:06
İl MEM'de görev değişikliği Bayramdan sonra ise...

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım'ın daire başkanlığına getirilmesiyle, boşalan müdürlük makamına Kırklareli Kofçaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Cahit Akın getirildi.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini 2,5 yıldır yürüten Murat Aşım, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı.

Aşım'dan boşalan makama henüz atama yapılmazken, Kofçaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yapan Cahit Akın İl Milli Eğitim Müdürlüğüne vekaleten atandı.

Cahit Akın kimdir?

 02.09.1957 yılında Siirt´te doğdu..İlk, orta ve lise eğitimini Batman´da tamamladı. Erzurum Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fiziki Coğrafya ve Jeomorfoloji bölümünden mezun olduktan sonra 1980 yılında Kepirtepe Öğretmen Lisesinde göreve başladı. Atölye Şefliği ve Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

1985´te Kırklareli Atatürk Lisesinde Müdür Baş Yardımcısı olarak atandı. 1989-1990 arasında Müdür olarak görev yaptı. Haziran 1990´da Kofçaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü, Eylül 1993´te ise İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

14 Mart 2014 tarihinde yasalaşan 5628 Sayılı Kanun hükümleri doğrultusunda İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Eğitim Uzmanı (Şahsa Bağlı) olarak atandı. Akın, 27/10/2017 tarihinde Kofçaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yeniden atanarak aynı gün görevine başladı.

Cahit Akın son olarak Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirildi. Akın evli ve iki çocuk babasıdır.

Kulis Notları:

Bayramdan sonra İl Milli Eğitim Müdürlerinin %90'ının değişeceği ifade ediliyor. Yeni göreve getirilecek il müdürlerinde tek kriterin liyakat olacağı ve işini en iyi yapacak olanlardan seçileceği belirtiliyor.

Gelişmeler için sitemiz kamugundemi.com'u takip edin.

Yorumlar (2)
Habib 2 yıl önce
Coğrafya öğretmeninin atölye şefi olması ilginç. Bir hata olabilir
Tuğçe 2 yıl önce
Üstelik Öğretmen Lisesinde
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@