Son Dakika

İl Eğitim Tarihi Müzesi açıldı. Dikkat çeken eserler var

KamuGundemi.com - İllerin eğitim tarihi müzeleri dikkat çekmeye devam ediyor. Son olarak bu ilimiz de eğitim tarihi müzesini ziyaretçilerinin beğenisine sundu...

Eğitim 02.02.2018, 21:50
İl Eğitim Tarihi Müzesi açıldı. Dikkat çeken eserler var

KamuGundemi.com - İlimiz okul ve kurumlarında öğrenim gören çocuklarımızın ve gençlerimizin; millî, manevî ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, eski ve yeni sanat ve kültür eserleri, müze ve anıtlar gibi millî değerlerimizi tanıyan, bugünü ve geçmişi arasında nesneler ile bağlantı kurarak mazisini öğrenen ve geleceğe taşıyan bireyler olarak yetiştirilmelerine katkı sağlamak amacıyla ilimiz Edirne Lisesi’nde “İl Eğitim Tarihi Müzesi” kurulmuştur.

İl Eğitim Tarihi Müzelerinin; okulların yaşayan bir birimi ve etkin bir öğrenme alanı olarak değerlendirilerek, başta bilim tarihine dair dersler olmak üzere yeni öğretim programlarının uygulama sahasının zenginleştirilerek tüm dersler açısından aktif ve etkili öğrenmenin sağlanması bakımından uygun olduğu düşünülmektedir.

İl Eğitim Tarihi Müzelerinin, öğrencilerimizin yaparak ve yaşayarak öğrenmelerine katkı sağlayacak şekilde hazırlanacak plan ve programlar dahilinde okul dışı eğitim alanı olarak kullanılması ve İl Eğitim Tarihi Müzelerinin tanıtımı, eğitim tarihi müzeciliğinde bir kültürün oluşturularak kurumsal kimlik kazanmasına ve geliştirilerek uygulamada sürekliliğin sağlanmasına yönelik çalışmaların yürütülmesi önemlidir.


Bu kapsamda; ilimiz de eğitim-öğretim gören öğrencilerimizin mazisini öğrenmesi ve geleceğe taşıyan birer birey olması adına İl Eğitim Tarihi Müzemizi gezerek yerinde bire bir tarihe tanık olmalarını sağlamak önem arz etmektedir.

Adres: Sabuni Mahallesi, Eski İstanbul Caddesi 75-1, Merkez/Edirne

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@