İhraç edilen öğretmenden MEB'e şok suçlama

672 sayılı khk ile ihraç edilen bir öğretmenden MEB'e şok suçlama...

Öğretmenler 13.09.2016, 14:19
İhraç edilen öğretmenden MEB'e şok suçlama
672 Sayılı OHAL KHK’siyle memuriyetten ihraç edilenlerin yoğun şekilde mail bombardımanı altındayız. Sizlerle dikkat çeken birini paylaşıyoruz:

“Öncelikle bu hain darbeyi kim yaptıysa Allah belasını versin. Benim hayatım boyunca FETÖ ya da başka bir terör örgütüyle ilişkim olmadı. Sadece bir sendikaya üyeydim ve bu yüzden meslekten atıldım.  Bu arada Başbakan Yardımcısı Sayın Nurettin Canikli ikidir: “İhraçlara gelen itiraz çok az bu da bizim büyük oranda isabet kaydettiğimizi gösteriyor.” diyor. Sayın Canikli ya yanıltıyor ya da yanıltılmış! Açığa alınma aşamasında kurumuna açığa alınma işleminin iptaliyle ilgili itiraz dilekçesi vermeyen kimse kalmadı.

Buradan açıkça yazıyorum: Bir an için benim üye olduğum sendikanın terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğunu düşünelim. Bu durumda 2014 yılında ikinci kez açılmasına onay veren ve 2016 Temmuz ayına kadar açık kalmasına izin veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının tüm yetkilileri terör örgütünün devlet içerisinde örgütlenmesine yardım ve yataklık etmiştir!

Ayrıca bu “terör sendikasının” açılış onayını 10 bin okula gönderen ve bu okullarda panolarda bu sendikanın reklamlarını yaptıran MEB yetkilileri terör örgütünün ülke genelinde ilan yoluyla propagandasını yapmıştır.
Yine ayrıca MEB 2016 Temmuz ayına kadar yaklaşık 20 bin öğretmenin sendika aidatının bütçeden ödenmesine onay vererek -üstelik bunu resmi yazışmalarla ve aidat listeleri hazırlayarak- terör örgütüne açıktan ve örgütlü şekilde finansal destek sağlamıştır.

Çalışma ve Sosyal güvenlik Bakanlığını bilmem ben. Ama açıkça ilan ediyorum,  kısa zaman içerisinde görevime iade edilmezsem MEB’in sırasıyla ilgili şefi, şube müdürü, daire başkanı, genel müdürü, müsteşar yardımcısı, müsteşarı ve bakanı hakkında ayrı ayrı suç duyurusunda bulunacağım.

Madem ben yasal bir sendika üyeliğimden dolayı “terörist” ve “hain” damgası yiyorum, bu yaftanın tadına MEB yetkilileri de bir baksın. İhraç edilen tüm tanıdıklarımla bunu paylaşıyorum. Herkes kendisine en yakın adli makama gidip bir dilekçe verebilir. Ne kadar çok kişi dilekçe verirse etki o kadar artar “……. Cumhuriyet savcılığına “ başlığı altında suç duyurusunda bulunun diyorum. Bakan Bey soruşturma izni verir vermez bilemeyiz o ayrı ama en azında savcıların tavrı bizim yaptığımızın suç olup olmadığını da ortaya çıkaracaktır!" (İşsiz Öğretmen)

Açığa alınan öğretmenlerin sendikalarına göre dağılımı

okullar 19 eylül de açılacak

ihraç edilen öğretmenlerin sıralı tam isim listesi

ihraç edilen öğretmenlerin özlük hakları nelerdir
Yorumlar (5)
murat büdün 4 yıl önce
ben de suç duyurusunda bulunacam
zafer güneş 4 yıl önce
bulunsanız ne olur..Osmanlı imp. padişahkları devletin bekası için oğullarını kardeşlerini sürgüne gönderdi...ve 600 sene ayakta kaldı..hak bela yazmaz kul azmayınca...
İsmail Kurnaz 4 yıl önce
Aynen katılıyor ve öğretmen arkadaşımı tebrik ediyorum.
KRİPTODUR KRİPTO 4 yıl önce
Herkesin bir hikayesi var ama benim ki farklı.Fetöcülerden darbeden aylar önce şikayetçi olmuştum.Yine 2010 yılında Cemaatçi bir komiserden şikayetçi olmuştum.İki defa Hapis cezası aldım ve paraya çevrildi.Bu cezaları veren Hakimler Paralel diye işten atıldı.Bu Hakimlerin mağduru olan ben de İşten atıldım.Ne kadar tuhaf değil mi?Tuhaflığın sebebi şu;Kriptolar kendilerini gizlemek için küçük bahanelerle masumları işten atıyorlar.Bana Fetöcülerin yaptıkları zulmü okumak isterseniz Google'a Atalay Yılmaz Gunu yazın ve çıkan Face adresini inceleyin...
Laz ali 4 yıl önce
bu yorum hakikati bütünü ile ortaya çıkarmıştır.Ağzınıza sağlık. Dikkate alınacağına inanıyorum.Aklın yolu birdir.Biraz daha sabır.. Her şeyi hakkı ile bilen ve gözeten Yüce Allah herkesi hakettiğine kavuşturacaktır..
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@