Iğdır'da 'cemaat' dershanesi mühürlendi

IĞDIR'da Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen ve mahkeme kararıyla ruhsatı iptal edilen dershane binası mühürlendi. Kapatılan dershanenin müdürü Mehmet Deniz, "300 öğrenci sokağa atıldı. Sen bu çocukların eline kalem...

Öğretmenler 31.03.2016, 18:18
Iğdır'da 'cemaat' dershanesi mühürlendi
IĞDIR'da Fethullah Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen ve mahkeme kararıyla ruhsatı iptal edilen dershane binası mühürlendi.

Kapatılan dershanenin müdürü Mehmet Deniz, "300 öğrenci sokağa atıldı. Sen bu çocukların eline kalem vermesen, başkası silah verecektir" dedi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri aldıkları mahkeme kararı ile dün 14 Kasım Mahallesi Nihat Polat Caddesi üzerindeki dershane binasına gitti.

Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ruhsatı iptal edilen binanın mühürleneceğini söyledi. Dershane yetkilileri de mühür vurma yetkisinin zabıtada, belediyede ve il sağlık müdürlüğünde olduğunu belirterek karara itiraz etti. Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri konuyu müdürleri ile görüşüp tekrar geleceklerini bildirerek dershaneden ayrıldı.

Bugün Milli Eğitim Müdürlüğü, Bakanlık ve mahkeme kararını resmi yazı ile Iğdır Belediyesine iletti Bunun üzerine harekete geçen Belediye Zabıta Müdürlüğü ile polisler dershaneye gitti. Zabıta ekipleri dershane yetkililerine yazıyı tebliğ edip binayı mühürledi. Uygulamaya tepki gösteren Dershane Müdürü Mehmet Deniz, "Dershanemizin ruhsatı iptal edilmiştir. Bunu kabul ediyoruz. Öğrencilerimizi sokağa saldık. Biz terörün kol gezdiği can güvenliğinin olmadığı Iğdır’da çalışıyoruz. 300 öğrenci sokağa atıldı. Sen bu çocukların eline kalem vermesen başkası silah verecektir. Emniyet güçlerinin işi arttı. Çocuklar uyuşturucu müptelası olacak kimisi şu bu örgüte gidecektir. Bu kurumlar yanlış insan yetiştirmedi. Biz silahlı değiliz. Bizim silahımız kalemimizdir. Benim cebimde kalemden başka bir şey yok. Biz kanunlara saygılı insanlarız hakkımız hukuk yolu ile arayacağız" diye konuştu. 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@