Hülya Ermiş ders çalışıyordu bayıldı hastanede ise...

TEKİRDAĞ'ın Çorlu İlçesi'nde önceki gece evinde ders çalıştığı sırada baygın bulunup götürüldüğü Çorlu Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybeden lise öğrencisi 16 yaşındaki lise öğrencisi...

Eğitim 05.05.2017, 13:11
Hülya Ermiş ders çalışıyordu bayıldı hastanede ise...

Mehmet YİRUN - TEKİRDAĞ'ın Çorlu İlçesi'nde önceki gece evinde ders çalıştığı sırada baygın bulunup götürüldüğü Çorlu Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybeden lise öğrencisi 16 yaşındaki lise öğrencisi Hülya Ermiş'in ölümüyle ilgili savcılık soruşturma başlattı.


Çorlu Ticaret Meslek Lisesi öğrencisi Hülya Ermiş, önceki gece evinde odasına çekilerek ders çalışmaya başladı. Ailesi, uzun süre odasından çıkmayan kızlarını odada baygın olarak bulup, araçlarıyla özel bir hastaneye götürdü. Özel hastanede ilk müdahalesi yapılan Hülya Ermiş, daha sonra Çorlu Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Burada bir süre doktor beklediği ileri sürülen Ermiş'in durumu ağırlaşınca doktorlar tarafından müdahale edildi, ancak liseli Hülya hayatını kaybetti. Hülya'nın babası Ahmet Ermiş, kızını ölümünde Çorlu Devlet Hastanesi'ndeki doktorların ihmali bulunduğunu iddia ederek, "Hastaneye gidince kızım bir süre bekletildi ve müdahale edilmedi" dedi.


Ahmet Ermiş, kızının ölümüyle ilgili Çorlu Devlet Hastanesi'ndeki doktorlar hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu üzerine de Cumhuriyet Başsavcılığı, Hülya Ermiş'in ölümünde ihmal olup olmadığının belirlenmesi için soruşturma başlattı. Liseli Hülya'nın cesedi ise kesin ölüm nedenin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Burada yapılan incelemenin ardından Ermiş, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@