HÂKİM: CEZA ORANTISIZ

Öğrencisini tehdit eden ve döven öğretmene ertelemeli ceza Öğrencisini okula geç geldiği için tehdit eden ve döven öğretmene, "öğrencisini tehdit etmek"ten 5 ay hapis cezası, "dövmek" suçundan ise 3 bin lira adli para cezasına verildi. Her iki ceza da ertelendi.

Öğretmenler 07.11.2015, 18:11
HÂKİM: CEZA ORANTISIZ

İstanbul Kadıköy’de İntaş İmam Hatip Lisesi öğrencisi A.S. (17) iki arkadaşıyla okula geç geldi. Öğrencilere, “Geç kâğıdı alsanız bile sizi yok yazacağım” diyen öğretmen S.P. (37), A.S.’nin “Herkesin kâğıdını kabul ediyorsunuz, bize niye bunu yapıyorsunuz” demesine sinirledi.

 

 

İddiaya göre öğretmen S.P., A.S.’yi yumrukladı, küfür etti ve “Seni buraya gömerim” diye tehdit etti. Öğretmen hakkında, yaralama, tehdit ve hakaretten dava açıldı.

HÂKİM: CEZA ORANTISIZ
Davanın görüldüğü Anadolu Adalet Sarayı 48’inci Asliye Ceza Mahkemesi hâkimi Nuh Hüseyin Köse, dayağa verilen ceza, tehtide verilen cezadan az olduğu için ‘Orantısızlık’ gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne iptal başvurusunda bulundu. 

Anayasa Mahkemesi, itiraza ilişkin talebi reddetti. Bunun üzerine mahkeme, öğretmen S.P.’yi, öğrencisini tehdit etmekten 5 ay hapis cezasına, ‘dövmek’ suçundan ise 3 bin lira adli para cezasına çarptırdı. Her iki ceza da ertelendi.

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@