Hizmetlilere FETÖ şoku

FETÖcülerin ayarları iyice bozuldu. Hizmetlileri arayıp...

Öğretmenler 08.09.2016, 00:17
Hizmetlilere FETÖ şoku
Nazilli’de okullarda çalışan 34 okul hizmetlisini, kendisini polis olarak tanıtıp arayan şahıs, hizmetlileri tehdit ederek Fethullah Gülen sizi mahvedecek diyerek küfürler savurarak tehdit etti.

Bu olayın ardından soluğu ilk Nazilli Kaymakamlığı’nda alan hizmetliler, konuyu Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur’a anlattı. Daha sonra emniyete giderek hep birlikte şikayetçi oldular. Kendilerine ait özel bilgilerin Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden sızdırıldığını düşünen okul çalışanları verdikleri ifadelerde Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde FETÖ’cü birinin olabileceğini iddia ettiler.

Emniyetteki ifadelerinin ardından çıkışta açıklama yapan ismini vermek istemeyen hizmetli, olayın telefon dolandırıcılığı ile ilgisi olmadığını düşündüklerini, FETÖ örgütü tarafından bilgilerinin sızdırıldığını ve fişlenmiş olabileceklerini iddia etti.

Kendini polis olarak tanıtmış

Nazilli Hürriyet Karakolunda şikayetçi olarak ifade veren okul hizmetlileri ardından konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. İsmini vermek istemeyen hizmetlilerden bazıları, “Nazilli’de görev yapan 34 okul hizmetlisini arayan şahıs kendini emniyetten polis Rıza olarak tanıttı. Ali Vural adında şahıs bilgilerinizi alarak sizin adınıza kimlik oluşturmuş diyerek dolandırıcılık havası yaratmaya çalıştı. Ardından FETÖ operasyonunda bu şahsın FETÖ’nun 6. İmamı olduğunu ve şafak operasyonunda gözaltına alındığını söyledi. Banka hesabınızı boşalttı diye konuştu. Böyle diyince ilk telefon dolandırıcılığı sandım. Bundan dolayı bende telefonu kapatarak emniyetten teyit alarak tekrar size geri döneceğim dediğimde küfür etmeye başladı. İşte Fethullah Gülen size onu bunu yapacak deyip, ağza alınmayacak kelimeler söyledi” dedi.

“Bu bilgileri kim sızdırdı?”

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sızan FETÖ’cü kişililerin varlığından şüphelendiklerini belirterek çarpıcı bir iddiada bulunan hizmetlilerden bazıları, “Bizim şikayetçi olduğumuz tarafı onun sövdüğü tarafı değil. Biz 34 kişiyiz. Bizim telefonumuz ya 7-8 6 kişi de vardır. Bizim tahminlerimize göre arayan kişi FETÖ’cü ve İlçe Milli Eğitimde de bir adamı var. Arayan kişi hepimizin tüm bilgileri biliyor ve tek tek telefonda bize söyledi. Hangi okulda nöbet tuttuğumuzu, adreslerimizi biliyor. Arayan kişiden şikayetçi olduğumuz kadar bizim bilgilerimizi sızdıran kişiden de şikayetçiyiz. Konuyu Kaymakam Beye anlattık. Bu arayan örgüt üyesi ve biz nöbet tuttuğumuz için gıcıklar, husumet duyuyor. Bunların da burada adamı var dedim. Bizim bilgilerimizin tamamına ulaşması mümkün değil. Bu bilgileri kim sızdırdı?” şeklinde konuştular. Ayrıca konuyla ilgili olarak Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur’un konu ile bizzat yakından ilgilendiği, konunun bir telefon dolandırıcılığı olduğundan şüphelendiklerini fakat her ihtimale karşı olayla ilgili olarak geniş çaplı bir soruşturma başlattığı bilgisine ulaşıldı. (sesgazetesi.com.tr)

okullar 19 eylül de açılacak

ihraç edilen öğretmenlerin sıralı tam isim listesi

ihraç edilen öğretmenlerin özlük hakları nelerdir
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@