Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrencilerin Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ANKARA (ANKA) -Zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olan öğrencilerin eşdeğer Türkçe programlar...

Öğretmenler 16.11.2015, 16:25
Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrencilerin Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

ANKARA (ANKA) -Zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olan öğrencilerin eşdeğer Türkçe programlara yerleştirilme işlemleri tamamlandı. Tercih yapan 515 adaydan, 454 aday eşdeğer bir Türkçe programa yerleşti.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS), Dikey Geçiş Sınavı (DGS) veya Yurtdışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS) sonuçlarına göre yerleştirilen adaylardan zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olan öğrencilerin eşdeğer Türkçe programlara yerleştirilme işlemi tamamlandı.

Yerleştirme sonuçları, bugün saat 15.00’ten itibaren ÖSYM'nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden açıklanacak.  Adaylar, yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, 17-23 Kasım tarihleri arasında beş iş günü içerisinde ilgili üniversite tarafından yapılacak. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekiyor. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@