Hatay’daki Bir İlkokulda Skandal Görüntüler

Serbest kıyafet eylemi yapan sendikalardan aldığı güçle öğretmenler sınırları zorlamaya devam ediyor.... En son örneğini Hatay'da yaşadığımız olayda, sınıf öğretmeni sakallı cübbeli ve takkeli olarak derslere giriyor... Peki yarın PKK paçavrasıyla öğretmen derse gireceğim derse ne yapacaksınız?

Öğretmenler 04.05.2016, 21:38 04.05.2016, 21:43
Hatay’daki Bir İlkokulda Skandal Görüntüler
Türkiye’de laiklik tartışmaları yaşanırken, Hatay’daki bir ilkokulda skandal görüntüler ortaya çıktı. Sakallı bir öğretmenin, cübbe ve takkeyle derslere girdiği öğrenildi.

Hatay’daki Nizamettin Özkan İlkokulu’nda yaşananlar, Türkiye’de iktidarın söylemiyle doğru orantılı olarak laikliğin nasıl tamamen ayaklar altına alınmak istediğini gösterdi. 4. sınıf çocuklarının dersine cübbe, sakal ve takkeyle giren Lütfi Yazar isimli eğitimci, öğretmenler odasındaki rahat tavırlarıyla da dikkat çekiyor. Ne var ki bu şekilde okula gitmek ve derse girmek halihazırdaki yönetmeliklere aykırı ve suç.

Derslerde Kuran Dinletiyor

Nizamettin Özkan İlkokulu 4. sınıf öğrencilerinin velileri ise duruma tepkili. Bazı veliler konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Öğretmen sadece kılık kıyafet yönetmeliğini delmekle kalmadı. Okula cübbe, sakal ve takkeyle gelmesi bir yana çocuklarımızın bütün derslerini din dersine çevirdi. Çocuklarımız derslerde Kuran dinletildiğini de söylüyorlar, endişeliyiz.”

‘IŞİD’çi Kılığında Öğretmenler Var’

Eğitimciler de kılık kıyafet yönetmeliğinin delinmesine ve okulun medreseye dönüşmesine tepki göstererek şu değerlendirmelerde bulundular: “Pek çok okulumuzda benzer görüntüler ortaya çıkmıştır. Sakallı, şalvarlı, şalvarlı, çarşaflı, IŞİD kılıklı öğretmenler derslere girmektedir. Oysa öğretmenler öğrencilere model olmalıdır. Eğitimin içerik olarak içi boşaltılmış, gericileşmesi sağlanmıştır. Bu tür kıyafetli öğretmenlerin artmasıyla da medrese modeli tamamlanmaya çalışılmaktadır.”

Kaynak: BirGün
Yorumlar (3)
haklısınız 5 yıl önce
bu işin sonu yok. Yönetmelik ne derse o. Ancak esneme getirilirse bu işin cılkı çıkar.
5 yıl önce
Öğretmen dediğin farklı olacak. Kılık kıyafeti belli kurallara uygun olacak. Sırf türban, sarık, cübbe için mevzuat çiğneniyor. Ama bu kıyafet serbestliği öğretmenin toplum nazarındaki yerini tamamen gözden düşürmüştür. Bir an önce kılık kıyafet kurallarının yeniden düzenlenmesi gerekir. Aksi takdirde "İmam osurursa cemaat sıçar!" sözü gerçek olur. Bu iş düzelmeden öğrencilerin bir düzen içine girmesini kimse beklemesin.
ali 5 yıl önce
sendikalar sayesinde öğretmenler tam bir kepaze kılığına girdi maalesef
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@