Harvard ile canlı bağlantı kuran imam hatip lisesi

Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesi Ve Harvard Üniversitesi İşbirliği Yaptı

Eğitim 21.10.2017, 18:34
Harvard ile canlı bağlantı kuran imam hatip lisesi

Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız İmam Hatip Lisesi; idare, öğretmen ve velileriyle okulu adeta dünya standartlarının üzerine çıkarıyor. Okulda proje çalışmalarının olmadığı bir gün yok. Her zaman başarılarla ve örnek çalışmalarla gündemdeki yerini ve başarı sırasını koruyan okul, bir ilke de imza attı.

Bilgi çağında ''Bilim, Yapay Zeka ve Kara Deliklerin Gizemi" başlıklı enteraktif konferansta Harvard Üniversitesi'nde görevli hocalardan sunum dinleyip soru soran ve iletişim kuran öğrenciler emin adımlarla başarıya giden yolda ilerleyeceklerini ifade ettiler . Okullarının başarısını özellikle bir imam hatip okulunun bilimle teknolojiyle akademik başarısıyla nasıl zirveye ulaşacağını göstermek istiyoruz dediler.

Okul müdürü Fatma Şengül ise şunları ifade etti: '' Öğrencilerimizin bilimsel çalışmalara ve gelişmelere karşı ilgi ve meraklarını uyandırmak, dünyanın ve ülkemizin sayılı bilim araştırma merkezleri ve üniversitelerinde çalışmalarını devam ettiren bilim insanları ile canlı yayında online iletişim kurmalarını sağlamak amacıyla, "Bilime Yolculuk Projesi" kapsamındaki e-konferanslara Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak katılımcı olduk. Okulumuzun katılacağı ilk konferans "Bilgi Çağında Bilim, Yapay Zeka ve Kara Deliklerin Gizemi". Bu konferans ile örgencilerimiz konu ile bilgilenmelerinin yanı sıra merak ettikleri soruları sorma imkanı buldular.''

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@