Hangi Amaçlarla İngiltere’de Lise Değişim Programına Katılım Sağlanabilir?

Yurtdışında lise eğitimi almak aslında her öğrencinin hayalidir. Özellikle de İngiltere’de eğitim almanın sınırsız olanaklarından faydalanmak için Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık sayesinde gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Eğitim 03.09.2020, 10:25
Hangi Amaçlarla İngiltere’de Lise Değişim Programına Katılım Sağlanabilir?

Yurtdışında lise eğitimi almak aslında her öğrencinin hayalidir. Özellikle de İngiltere’de eğitim almanın sınırsız olanaklarından faydalanmak için Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık sayesinde gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. İngiltere’de lise eğitimi demek aynı zamanda lise değişim programına katılmak anlamına gelir. MEB onaylı bir program olmakla beraber 14 yaşından 18 yaşına kadar olan öğrenciler kapsar. Yıl kaybı yaşamadan yurtdışında lise eğitimi almanın avantajlarından yararlanırken aynı zamanda yabancı dil gelişimi de sağlanabilmektedir. İster öğrenci yurdunda isterseniz de aile yanında kalarak lise değişim programına katılabilirsiniz.

Hangi Amaçlarla İngiltere’de Lise Değişim Programına Katılım Sağlanabilir?

Öncelikle lise son sınıfı İngiltere’de okuyarak yabancı bir liseden mezun olmak isteyenler Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık tarafından sunulan hizmetlere başvurabilir. Ayrıca bu ülkedeki liselerden birinden diploma almak ve İngiltere’de lisans eğitimine devam etmek isteyenler lise değişim programına başvurabilir. Ek olarak İngilizce seviyesini geliştirmek ve Türkiye’ye geri döndüğünde lise eğitimini burada tamamlamak isteyenler de son zamanlarda lise değişim programlarını tercih etmektedir.

İngiltere’de lise değişim programına katılarak çok iyi düzeyde İngilizce seviyesine sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu ülkenin yaşam tarzı ve kültürünü yakından tanıyabilir, diğer öğrencilerle beraber eğitim alarak çok uluslu yapıyla tanışabilirsiniz.

İngiltere’deki Okul Tipleri

İngiltere’de yatılı, özel ve devlet liseleri bulunmaktadır. Yatılı liselerde konaklama okula ait yurtlarda gerçekleşir. Özel liselerdeki konaklamalar aile yanında yapılır. Devlet liselerindeki konaklamalar ise yine aile yanındadır. Ancak devlet liselerine sadece 1 defa katılım sağlanabilir.

İngiltere’de Konaklama

Yurtdışında lise eğitimi almak isteyenler en çok konaklama sürecini merak etmektedir. Öncelikle aile yanında veya yurtta konaklayabileceğiniz İngiltere’de 2,3 veya 4 kişilik paylaşımlı odalar da bulunmaktadır. Aynı ulustan öğrenciler olmayacağı için dil gelişiminizi rahatlıkla sürdürme şansı da sunulmaktadır. Ayrıca dil pratiği yaparken birçok öğrenciyle tanışabilir ve sorumluluk alarak varsa özgüven problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Aile yanında konaklamak isteyenler ise lise değişim programı kapsamında deneyimli ailelerin yanına yerleştirilir. Bu aileler daha önce konaklama konusunda bilgili kişilerden oluşmaktadır. Okulların dağıtımı gerçekleştirdiği bu süreçte maddi bir beklenti oluşmazken gündelik hayatın ne kadar önemli olduğu vurgulanır. Yine bu aşamada tercih edilecek ailelerin dil bariyer sıkıntısı çok azdır. Yani çok iyi derecede İngilizce konuştukları için lise eğitimi süresince yabancı dil gelişimi devam edecektir.

İngiltere Lise Değişim Programına Katılım Şartları

İngiltere’de lise eğitimi almak isteyenlerin öncelikle mental açıdan deneyime sahip olması gerekir. Ayrıca programa başlama yılı itibariyle 15-18 yaş aralığında olunması ve 100 üzerinden minimum 60, 5 üzerinden de 3.0 not ortalamasına sahip olunması şarttır. Son olarak ELTIS yani İngilizce dil sınavından en düşük orta düzeyde puan alarak lise değişim programına katılım sağlanabilir.

Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ofisi bu süreçte öğrencileri başarılı bir şekilde yönlendirirken başvuru belgeleri ve diğer tüm bilgileri de paylaşmaya devam etmektedir. Academix ofislerinde ELTIS sınavına girecek olan öğrenciler yine danışmanlar tarafından uygun liseye yerleştirilir. Bu aşamada vize için yasal işlemler de başlatılır. Konaklama detaylarının Academix’e gelmesiyle beraber öğrenciye tüm detaylar aktarılır. Okulun başlamasına en az 2 gün kala İngiltere’ye yolculuk süreci başlat ve Academix’in bu alandaki desteği program bitene kadar sürer. Sonuç olarak yurtdışında lise eğitimi almak isteyenlerin ve özellikle de İngiltere’yi tercih edecek olanların mutlaka Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ofisi üzerinden bilgi alması yeterlidir. Eğitimin başından sonuna kadar elde edeceğiniz bilgiler sayesinde lise değişim programını sorunsuz olarak tamamlayabileceğinizi de unutmayın.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@