Halil Öğretmenimiz son dersini verdi 'Birlikten Güç Doğar'

Halil Serkan ÖZ öğretmenimizin son dersi olarak kabul edilmeli bu görüntü. "Birlikten Güç Doğar" Farklı sendikalar bir araya geldi ve güçlü bir birlikteli

Öğretmenler 06.04.2015, 22:04
Halil Öğretmenimiz son dersini verdi 'Birlikten Güç Doğar'

Halil Serkan ÖZ öğretmenimizin son dersi olarak kabul edilmeli bu görüntü. "Birlikten Güç Doğar"

Farklı sendikalar bir araya geldi ve güçlü bir birliktelik mesajı verildi. Kavgasız, gürültüsüz,patırtısız. Herkes tek yürek oldu. Yalova valisini istifaya çağırdı. Herkes tek yürek oldu. Halil Serkan Öz'ü meslek onurlarının sembolü seçti.

Tüm Türkiye'den ajanslara yüzlerce haber düştü. Ancak içlerinden biri var ki gerçekten çok özel. 

Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen, Eğitim İş ve Aktif Eğitim Sen Manisa Şubesi üyeleri, Yalova Valisi tarafından uğradığı hakaret sonucu kalp krizi geçirerek ölen Halil Serkan Öz için eylem yaptı.

Ferdi UZUN 

Türk Eğitim Sen, Eğitim Sen, Eğitim İş ve Aktif Eğitim Sen Manisa Şubesi üyeleri, Yalova Valisi tarafından uğradığı hakaret sonucu kalp krizi geçirerek ölen Halil Serkan Öz için Cumhuriyet Meydanı’ndan Manolya Meydanı’na kadar yürüdü. Milli Eğitim Bakanlığı’nı protesto eden eylemci grup ellerinde hayatına kaybeden Halil Serkan Öz’ün fotoğrafını taşıdı.

“Hiç kimse yasaların üzerinde değildir”

Manolya Meydanı’nda grup adına açıklama yapan Eğitim Sen Şube Başkanı Metin Demirel, “Vali Cebiroğlu’nu şiddet ve esefle kınıyoruz. Kendini Vali değil “Sultan” olarak gören bu arazlı anlayışı ayaklarımızın altına alıyoruz. Unvanı ne olursa olsun, hiç kimse yasaların üzerinde değildir. Uluslararası sözleşmeler, yargı kararları ve son olarak Anayasa Mahkemesi’nin kararıyla güvence altına alınmış sendikal eylemlere katılma hakkını gasp etmek kimsenin haddi değildir” diye konuştu.

“Yükümlü olanlar bundan ibret alsınlar”

İçişleri Bakanlığı’na çağrıda bulunan Metin Demirel, “Kendini yasaların ve yargının üzerinde gören bu vali derhal görevden alınmalı ve hakkında idari soruşturma açılmalıdır. Vicdanlarda zaten mahkum edilmiş olan Vali Selim Cebiroğlu, idari ve yargısal olarak da hak ettiği cezayı almalıdır. Alsın ki, bundan sonra, kendisine mevzuatın verdiği yetki dahilinde yönetme görevini ifa etmekle yükümlü olanlar bundan ibret alsınlar” şeklinde konuştu.

“Tek şey örgütlü gücümüz olacaktır”

Bizler tüm bu baskılara karşı mesleğimizin gerektirdiği saygı, sevgi ve paylaşımı okullarımıza ayak bastığımız ilk günden beri sahiplenirken, özgürlük ve eşitliğin eğitimin ayrılmaz bir parçası olduğunun da bilincindeyiz. Ölümüne sebep olunan arkadaşımız Halil Serkan Öz için daha önce söylediğimiz gibi kimseyi yas tutmaya çağırmıyoruz, onurumuz, haklarımız ve emeğimiz için mücadele etmeye davet ediyoruz. Bu saldırıları bitirecek olan tek şey örgütlü gücümüz olacaktır. Tüm eğitim çalışanları bilmelidir ki, Halil Serkan Öz`ün ölümüne neden olanlardan hesap sormak onurumuza, mesleğimize, haklarımıza, emeğimize ve öğrencilerimize sahip çıkmaktır.

“Onurumuzu çiğnetmeyeceğiz”

Bugün tüm okullarda; Halil Serkan Öz öğretmenimiz ölümü nedeniyle ilk derslere girmedik. Yaşanan bu üzücü olaya neden olan Valiyi kitlesel basın açıklamalarımızla Türkiye`nin dört bir yanında protesto ediyor, bir hafta boyunca onurumuzu çiğnetmeyeceğiz diyerek kokart takıyoruz.

Eylemci gruba, CHP ve HDP gibi siyasi partiler de destek verdi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@