Gelecek nesiller bu adama mı emanet?

MEB'de akıl almaz işler olmaya devam ediyor.. Bakın bu seferki nasıl?

Eğitim 17.02.2018, 14:47
Gelecek nesiller bu adama mı emanet?

Bir adam var değerli okur, adı İhsan Şenocak. Muhakkak duymuşsunuzdur adını.

‘Yahu tanıyorum ben bu adamı bir yerden’ diye geçiriyorsanız içinizden, aşağıdaki ifadeler belki yardımcı olur hatırlamanıza…

“Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin? 18 yaşında kaşını aldıran kızın üniversiteye giderken o halde, yüreğin parçalanmıyorsa vallahi kıyamet günü cehennem seni parçalayacak. Allah’ın emanetini ne hale getirdin? Sevindin üniversiteyi kazanınca; ODTÜ’ye, Boğaziçi’ne gidince sevindin. Doktor olacak, mühendis olacak, 5 milyar aylık alacak, arabaya binecek, eşine mecbur olmayacak, mahkum olmayacak… Peki onlara sevindin; kot pantolonuyla erkeklerin bakışı arasında kızın yürüyor, delikanlılar arkasına takılmışlar, arkasından gidiyorlar. Yavrunu cehenneme attın cehenneme.”

‘Yok, yine çıkaramadım’ diyorsanız eğer, geçen hafta kullandığı ifadeleri deneyelim…

“Kayın Validenin Elini Öpmek Caiz Mi?” sorusuna yanıt veren Şenocak, genç kayınvalidenin elinin öpülmesinin erkekte şehvet uyandırabileceğini, “bedeninde bir uyanma hali” oluşturabileceğini söyledi. Böyle bir durumda eşinin erkeğe “ebediyen haram” olacağını belirten Şenocak, “Kardeşlerimiz eğer kayınvalideleri genç, kendileri genç ise ellerini öpmemeleri daha uygundur. Ama yaşlıysa yani yaşı 70-80 vs olduysa, böyle bir durum söz konusu olmayacaksa o zaman kayınvalidelerinin ellerini öpmelerinde bir sakınca yok”

Hala çıkaramadıysanız adamı, Türkiye’ye yeni gelmişsiniz, gündeme adapte olamamışsınız diye düşünmek istiyor ve yazıma dönüyorum.

Kızların kot pantolon giymeleri ve okumaları hususundaki açıklamaları kamuoyundan tepki çeken İhsan Şenocak, Diyanetteki görevinden açığa alınmıştı. Sonra Şenocak taraftarları Diyanet’e tepki gösterince tekrar görevinin başına dönen bu adam bu kez de ‘Genç kayınvalideler’ hakkında tepki çeken bir açıklama yaptı. Son açıklaması henüz tazeyken bu kez de Diyanetteki görevinden istifa etti.

Ben bu adamı niye mi uzun uzadıya yazıyorum, bizim İlçe Milli Eğitim Müdürü yüzünden. Malum arada kurum müdürlerinin, siyasilerin falan sosyal medya hesaplarına göz gezdiriyoruz. Hani eskiden olsa kurum müdürlerinin sosyal medya hesaplarından bir sürü malzeme çıkardı ama artık siyasi paylaşımlar yapmaları gayet normal olduğu için yazma gereği bile duymuyoruz. Aslında siyasi paylaşımları da sadece iktidar yanlısıysa serbest, aksi taktirde anında soruşturma geçiriyorlar. Neyse, bizim İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün de şahsi Twitter hesabı bu tarz paylaşımlarla dolu. Koltuğunda kalabilmek adına iktidar yanlısı siyasi paylaşımlarını anlıyorum da, yazının başında uzun uzadıya yazdığım adamın da görüşlerini şahsi hesabında paylaşması beni iyice tedirgin etti.

Koltuk aşkına paylaştıklarını anlıyorum da, bir eğitimcinin, üstelik Çerkezköy’deki eğitim sisteminin en tepesindeki birinin, İhsan Şenocak gibi gerici bir adamın görüşlerini paylaşması, sadece beni mi rahatsız ediyor? Yahu bu Şenocak’ın eğitimle, özellikle kız çocuklarının eğitimiyle derdi var! Sen İlçe Milli Eğitim Müdürüsün, ne işin var senin bu adamla? Biz gelecek nesillerimizi bu zihniyete mi teslim edeceğiz? cerkezkoyhavadis.com/gelecek-nesiller-adama-mi-emanet - A. Kadir Kıldize

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@