Flaş Flaş MEB 15.200 personeli açığa aldı devamı da var...

15 Temmuz darbe girişimi ardından kamuda açığa alınan hakim, savcı, vali,kaymakam, polis, jandarma, askerden sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nda da ilk aşamada 15.200 personelin açığa alındığı duyuruldu. İşte detaylar

Öğretmenler 19.07.2016, 16:25 19.07.2016, 16:58
Flaş Flaş MEB 15.200 personeli açığa aldı devamı da var...
15 Temmuz darbe girişimi ardından kamuda açığa alınan hakim, savcı, vali,kaymakam, polis, jandarma, askerden sonra Milli Eğitim Bakanlığı'nda da ilk aşamada 15.200 personelin açığa alındığı duyuruldu. İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı: Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15.200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır.

Bakanlıktan yapılan açıklamada şöyle denildi :

Bilindiği üzere, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ-PDY terör örgütü bağlantılı cuntacı bir grup ülkemizin demokratik hukuk düzenine ve kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişine yönelik bir darbe teşebbüsünde bulunmuş, bu teşebbüs devletimizin ve milletimizin ortaya koyduğu ortak dayanışma ve üstün gayret sayesinde bertaraf edilmiştir.
 
Bu olay da göstermiştir ki, mezkûr terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin bir şekilde mücadele edilmeli ve bu örgütün bütün faaliyet alanları ortadan kaldırılmalıdır.
 
Bu kapsamda, Millî Eğitim Bakanlığı olarak bu yapıya ait tüm özel eğitim kurumları ve okullar ile barınma merkezlerinin yanı sıra, Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında görev yapan FETÖ örgütüyle irtibatlı kamu personeline yönelik olarak kapsamlı bir çalışma yürütülmektedir. Bugün itibarıyla, Bakanlığımızın merkez ve taşra teşkilatında görev yapan 15.200 kamu personeli açığa alınmış, bu kişiler hakkında soruşturma başlatılmıştır.
 
Ayrıca Bakanlığımızın bu yöndeki çalışmaları devam etmekte olup, kamuoyu gelişmeler hakkında bilgilendirilecektir. 

Peki görevden alınan personelin isimleri açıklanacak mı? Herkes MEB'de açığa alınan isimler merak ediyor.

Konuyla ilgili önümüzdeki saatlerde ayrıntılar elimize ulaştığında buradan sizlere ulaştıracağız. Bizi takip edin....
Yorumlar (1)
eser 4 yıl önce
Sayı elbette bu kadarcık değildir. Ancak kurla kuzuyu ayırmak gerekir. Şakşakçıların şaklabanların kumpasçıların oyubnuna gelmemek lazım.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@