Flaş Flaş Gaziantep'te Okul Baskını

GAZİANTEP’te yasa dışı Halk Cephesi örgütü üyesi 2 kişi, Yükseköğretim Kurumu YÖK'ün kuruluş yıldönümünü protesto etmek için lise müdürünün odasını bastı.

Öğretmenler 06.11.2015, 18:38
Flaş Flaş Gaziantep'te Okul Baskını
(DHA)- GAZİANTEP’te yasa dışı Halk Cephesi örgütü üyesi 2 kişi, Yükseköğretim Kurumu YÖK'ün kuruluş yıldönümünü protesto etmek için lise müdürünün odasını bastı. Müdürü etkisiz hale getirip odaya kilitleyen şüpheliler, kapıyı kıran polisler tarafından gözaltına alındı.

Olay, öğle saatlerinde Düztepe Mahallesi’nde bulunan Şehit Şahin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, ellerinde pankart ve kızıl bayrak bulunan 2 kişi, sloganlar atarak girdikleri lisenin müdürü İ.C.Y.’nin odasını bastı. Odanın içerisine girip okulun duvarına kızıl bayrağı ve ‘Halk Cephesi ve Dev Sol’ yazılı pankart asan 30 yaşındaki Hüseyin K. ile 20 yaşındaki Ali D., sloganlar atarak YÖK’ün kuruluşunu protesto etti. Okulun duvarında pankart ve kızıl bayrağın asılı olduğunu görenlerin ihbarıyla okula çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Bu sırada etkisiz hale getirdikleri müdürün odasına kendisini kilitleyen 2 şüpheli, kapıyı kıran polisler tarafından gözaltına alındı.

Okuldan çıkarılışı sırasında bazı öğrenciler tarafından tartaklanan 2 şüpheli, gözaltına alan polisler tarafından dışarı çıkarılarak Dr. Ersin Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Polis aracından indirilişi sırasında slogan atan ve kendisini yere atarak yürümek istemeyen şüphelilerden Ali D., polis tarafından karga tulumba acil servise taşındı. Şüpheliler, burada sağlık kontrolünden geçirildikten sonra sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Bu arada şüphelilerin yapılan üst aramasında YÖK'ü protesto eden bildiriler bulunduğu öğrenildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@