FETÖ eğitimin önemini ortaya çıkardı

EĞİTİMDE ve Psikolojide Ölçme ve Değerlendirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hülya Kelecioğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), eğitimin çok kritik öneme sahip olduğunu yeniden ortaya çıkardığını...

Öğretmenler 01.09.2016, 13:08 01.09.2016, 23:37
FETÖ eğitimin önemini ortaya çıkardı
Hasan DEMİRBAŞ/ANTALYA () - EĞİTİMDE ve Psikolojide Ölçme ve Değerlendirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hülya Kelecioğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), eğitimin çok kritik öneme sahip olduğunu yeniden ortaya çıkardığını söyledi.

5'inci Eğitimde ve Psikolojide Ölçme ve Değerlendirme Kongresi, Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde başladı. Akademi dünyasının katıldığı kongrede konuşan Prof. Dr. Hülya Kelecioğlu, darbe girişimini yapan FETÖ örgütlenmesinin eğitim açısından çok çarpıcı ve dramatik durumlarını gördüklerini söyledi.

FETÖ EĞİTİMİN KRİTİKLİĞİNİ ORTAYA KOYDU

FETÖ'nün yapısının, eleştirel ve sorgulayacı düşüncenin, eğitim sisteminin temel taşı olmasının gerektiğini ortaya koyduğunu aktaran Prof. Dr. Kelecioğlu, "Hain örgütün yıllarca eğitim sisteminin içinde devleti hedef olarak örgütlenmesi, bir lidere sorgulamadan körü körüne bağlı, dogmatik anlayışa sahip insanlar ve bu şekilde teröristler yetiştirmesi eğitimin bir toplumu dönüştürmede ve biçimlendirmede çok kritik öneme sahip olduğunu ortaya koymaktadır" dedi.

EĞİTİMDEKİ KARARLAR BİLİMSEL OLMALI

Eğitimin bir toplumu dönüştürebilmede en etkin güç olduğunu dile getiren Prof. Dr. Kelecioğlu, eğitim ve sınav sistemini yap boz tahtasına çevirmekten vazgeçilmesi gerektiğini kaydetti. Çağdaş, laik ve demokratik eğitim sisteminin temelinin sağlamlaştırılması gerektiğini kaydeden Prof. Dr. Kelecioğlu, şöyle konuştu:
"15 Temmuz sonrasında açığa çıkan gerçekler laik, demokratik ve sorgulayan beyinler yetiştiren bir eğitim sisteminin bu ülkenin bugünleri ve geleceği için ne kadar önemli olduğunu çok acı bir şekilde bizlere göstermiştir. Türk eğitim sistemi hakkında alınan kararların arkasında bilimsel araştırmalar olup olmadığını sorgulamalı, kararların araştırmalara dayalı alınmasında ısrarcı olmalıyız."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@