Fen Lisesisi’nde Başarılı Bir Kadın Müdür,Aynur Buran

kamugundemi.com-Muğla’nın Milas ilçesindeki Sebahattin Akyüz Fen Lisesi Müdürü Aynur BURAN hanım çalışmalar ve başarıları ile ön plana çıkan iş hayatındaki başarılı örnek kadınların arasında yerini almış durumda.

Eğitim 07.03.2017, 23:25 07.03.2017, 23:37
Fen Lisesisi’nde Başarılı Bir Kadın Müdür,Aynur Buran

Hayatın her alanında başarıları ile kendinden bahsettiren başarılı kadınlar var. Bunlara örnek olarak,eğitim alanında yaptığı çalışmalar ve liyakatleriyle adından bahsettiren başarılı kadın müdürler oluşturmaktadır. Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi Müdürü Aynur BURAN hanım bu örneklerden sadece biri.

Özellikle okullarda, başarılı liyakatlı ve okuldaki tüm eğitim çalışanları ile bir bütün şekilde hareket eden okul müdürlerine ihtiyaç duyulduğu düşünüldüğünde bu açığın kadın okul müdürlerince ve hatta başarılı bir şekilde yürütmeleri üstlendikleri görevin değerini daha da ön plana çıkarmaktadır.

Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan Sebahattin Akyüz Fen Lisesi Müdürü Aynur BURAN, müdürlüğünün de ötesinde ilçedeki herkesimden halkın sevgisini kazanmış durumda ve halkla iç içe kişiliği ile fark edilmektedir. Ayrıca okuldaki öğretmenler ile daima ekip ruhu içinde hareket ederek okulun eğitimdeki rolünü hep daha üst çıtaya taşımaktadır.

Fen Lisesi Müdürü Aynur BURAN,gerek bayan olması gerek renkli kişiliği,gerek sıra dışı yaptığı çağdaş eğitim anlayışıyla bilinmektedir.Okulunda yakaladığı başarı ve gerek sosyal bir insan olması nedeniyle Milas’ta her kesimden insanların takdirini topluyor ve milas halkının gönlünde taht kuruyor.

Karakteri ve renkli kişiliğiyle de öğrencilerinin ve velilerinin dikkatini çeken Buran okulunda öğretmen öğrenci ve velileriyle  oluşturduğu ekip ruhuyla yeni başarılara imza atıyor.İlk göreve başladığında okul Anadolu Öğretmen Lisesi iken diğer öğretmenlerin de ekip ruhunun da etkisiyle birlikte  kendisinin büyük uğraş ve çabaları ile okulu fen lisesine dönüştüren Aynur Buran önce okula ulusal Kalite etiketi ödülü daha sonrada Avrupa Kalite Etiketi Ödülü alarak Milas halkının göğsünü kabarttı. 

Ayrıca profesyonel  olarak çektiği fotoğraflarıyla da dikkat çeken Fen Lisesi Müdüresi Aynur buran aynı zamanda bisiklet dağ gibi spor aktiviteleriyle de çok ilgili.Aynı zamanda müzisyen yönüde ağır basan BURAN  gitar da çalıyor .Okulda akademik başarının dışında sosyal faaliyetlere de önem veren  Aynur BURAN zaman zaman okulda satranç turnuvaları düzenlemekte.

Öğrencilerinin sınavlarda motivesini sağlamak için mini konserler verdirten BURAN, okulda öğrencilerinin yeteneklerini keşfetmesi için oluşturduğu sanat koridoru ile de farklı bir uygulamaya imza atmış.Okulun  kız basketbol takımı  il şampiyonluğu ve bölge ikinciliği gibi başarılara imza atması BURAN’ın okul müdürlüğünde yakalanan başarılardan sadece bir kaçı.

Ülkemizde Aynur BURAN gibi müdürümüzün varlığı,etrafına ışık saçan müdürlerimizin çoğalması dileğiyle.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@