Eylül'de Atanan Öğretmenlerin Dikkatine!

Eylül ayında atanan öğretmenlerin değerlendirme süreci başladı. Detaylar haberimizde

Öğretmenler 27.12.2015, 12:50
Eylül'de Atanan Öğretmenlerin Dikkatine!

Geçtiğimiz Eylül ayında yapılan 40 bin öğretmen ataması sonrası görev alan öğretmen adayları görevlerine başlayalı tam üç ay oldu. Zorlu bir atama sürecinden sonra şimdide yeni yönetmelik gereği adaylar performans değerlendirmesine tabi tutulacak. Bu kapsamda toplam üç aşamalı bir değerlendirme süreci başlıyor.               

Ataması yapılan aday öğretmenlere görev yaptıkları okullarda Okul Müdürlerince tayin edilen rehber öğretmenler aday değerlendirme sürecinin ilk aşamasında belirli yönergelere göre, rehberlik ettiği adaya bir puanlama yapacak. Bu puanlama 100 puan üzerinden yapılmakta. Daha sonra ise görev yapılan okulun müdürü, aday öğretmeni n herhangi bir dersine girerek Milli Eğitimin hazırladığı puanlama cetveline göre iki tip puan vermekte. Bir puan türü 200 üzerinden diğer puan türü ise 100 üzerinden değerlendirilmekte. Bu iki puanın ortalaması ise aday öğretmenin asıl puanını oluşturmakta. Okul müdürleri bu puanlamayı en geç 15 Ocak 2016 tarihine kadar yapmak zorunda.(puanlamalara mebbis üzerinden bakabilirsiniz) Aman dikkat her an müdürler derslerinize girebilir!

Aday değerlendirme sürecinin ikinci aşaması ise Nisan ayı içerisinde gerçekleşecek ve puanlama en son 29 Nisan 2016’ya kadar sisteme girilecek. Üçüncü puanlama süreci de Haziran ayında başlayacak ve puanlama en geç 10 Haziran 2016 tarihine kadar sisteme geçecek. İlerleyen zamanlarda süreç hakkında bilgilendirme yazımız devam edecek.

 

Kaynak: Mymemur

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@