Eskişehir\'de okullara resmi talimat: Öğrencileri Kuran dersini seçmeleri için teşvik edin

Eskişehir Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Pehlivan tarafından bütün okullara gönderilen yazıda öğrencilerin seçmeli derslerini belirlemeleri aşamasında....

Öğretmenler 25.01.2016, 21:33
Eskişehir\'de okullara resmi talimat: Öğrencileri Kuran dersini seçmeleri için teşvik edin

Eskişehir Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Pehlivan tarafından bütün okullara gönderilen yazıda öğrencilerin seçmeli derslerini belirlemeleri aşamasında 2. dönem öğretmenler kurulunda ivedeilikle konun ele alınıp, sınıf öğretmenleri tarafından öğrencilerin ortaokullarda okutulacak Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed'in hayatı ve Temel Din Bilgileri gibi seçmeli derslere teşvik edilmesini istedi.

İleri Haber'den Rıfat Doğan'ın haberine göre; Din Kültürü ve Seçmeli Derslere İlişkin Bilgilendirme notuyla Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda ayrıca "İlkokul ve ortaokul müdürleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri tarafından öğrenci ve velilere bu dersleri seçmeleri konusunda sağlıklı bilgilendirmesinin yapılması" talep edildi.

TEŞVİK EDİN, AİLELERİ DE BİLGİLENDİRİN

Söz konusu yazıda şu ifadelere yer verildi:

"2016-2017 eğitim-öğretim yılında ortaokullarda okutulacak seçmeli dersleri belirleme süreci başlamış olup son tarih 19.02.2016'dır. Bu bağlamda ilkokul 4. sınıfta okuyan öğrencilerimizin seçmeli derslerini belirlemeleri aşamasında okul müdürlerimizin 2. dönem öğretmenler kurulunda konuyu ivedilikle gündeme alıp sınıf öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerin Kuran-ı Kerim, Hz. Muhammed'in Hayatı ve Temel Din Bilgileri derslerini seçmeleri için teşvik edilmesi; Bununla birlikte ilkokul ve ortaokul müdürleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri tarafından öğrenci ve velilere bu dersleri seçmeleri konusunda sağlıklı bilgilendirme yapılması, liselerde öğrencilerin din konularında bilgilerini pekiştirmeleri, ahlaki ve manevi yönden gelişimlerini destekleyici dersleri seçebilmeleri konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi önemle rica ederim."

eskisehir-de-okullara-resmi-talimat-ogrencileri-kuran-dersini-secmeleri-icin-tesvik-edin-107448-1.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@