Son Dakika

Esenler Aksoy İmam Hatip Ortaokulu'ndan Camide İstişare Toplantısı

Aksoy İmam Hatip Ortaokulunda konferans salonunun yetersiz olması ve eğitim sürecine babaların da katılımını sağlamak amacıyla okula yakın Ashab-ı Kiram camisinde babalarla gruplar halinde istişare toplantıları yapıldı.

Öğretmenler 04.03.2016, 00:13
Esenler Aksoy İmam Hatip Ortaokulu'ndan Camide İstişare Toplantısı
Ashab-ı kiram camisinde öğlen ve ikindi namazlarından sonra yapılan istişare toplantısı okul aile birliği başkanı Selim Arın ve çok sayıda velinin katılımı ile gerçekleşti.

Aksoy İmam Hatip Ortaokulu müdürü Mahmut Balcı babalar ile camide istişare toplantıları yapılması hakkında şunları söyledi:

‘Mescid, Müslümanların birlik ve beraberliği için önemli işlevi olan bir müessesedir.  Camiden uzak bir Müslümanlık eksik bir Müslümanlıktır. İmam hatipli gençlerin ve ailelerinin camilerden uzak durmaları düşünülemez. Velilerimizle istişare toplantısını camide yapmamızın nedeni hem okulumuzun konferans salonunun yetersiz olması hem de eğitim sürecine babaların da katılımını sağlamaktır. Geçen yıl da aynı şekilde velilerimizle istişaremizi camide yaptık. Okulumuza yakın mesafede bulunan Ashab-ı Kiram camisinin imam hatibi Muhammed Ceylan hocaya ev sahipliği için teşekkür ediyoruz. Velilerimizle istişarelere devam edeceğiz. Veli sadece anne değildir. Babaların da çocukların eğitimleriyle ve gittikleri eğitim kurumlarıyla iletişim içerisinde olmaları gerekir. Yapılacak çeşitli sosyal ve kültürel faaliyetlere velilerimizin de destek olmaları gerekir. Çünkü başarılı eğitim kurumlarının başarısında okul aile birliklerinin rolü çok büyüktür. Velilerimiz okulların başarısından ve öğrencilerin Asımın nesli anlayışına göre yetişmeleri için kendilerini sorumlu görmeleri gerekir.  Aslında okulların iki sahibi vardır. Bir devlet diğeri ise okul aile birlikleridir. Okul idarecileri sadece koordinatör konumunda olmalı iken ne yazık ki birçok problemi çözmek idarecilere havale edilmekte. Bu ise eğitimde başarıyı ve niteliği düşürmektedir. Velilerimizin birbirleriyle iletişim içerisinde olmalarını da önemsiyoruz. Okul kültürü için velilerimize çok iş düşmektedir. İyi organize olmuş okul aile birliği olmuş olsa bizler inşaat ve tamir işleriyle uğraşmak yerine kaliteli eğitim için çaba göstermiş oluruz. Eğer bir dönüşüm olacak ise bunu yerinde yapmak gerekir.  Aksi halde ideal bir imam hatip neslinin yetiştirilmesi çok zor olacaktır.’

Okul aile birliği üyelerinden Süleyman Usta ve Kasım Gök istişare toplantısında yaptıkları konuşmalarda velilerin daha duyarlı olmaları, okul idaresinin ve öğretmenlerin çabalarına destek olmaları, tıkanma anlarında ise çözüm üretmeleri gerektiğini ifade ettiler.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@