Eş Durumu Tayininde İlçe Emri Ne Zaman Verilecek ?

Eş Durumu Tayininde İlçe Emri Ne Zaman Verilecek ? Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı daha önce yaptığı açıklamada özellikle ilçe emrinden dolayı mağduriyet yaşayanların sorunlarını bildiğini ve normların güncellenmesinin ardından okulların durumuna göre il içinde eş durumunda dolayı sorun yaşayanların sorunları için çözüm bulunacağını belirtmişti.

Öğretmenler 08.11.2015, 22:39
Eş Durumu Tayininde İlçe Emri Ne Zaman Verilecek ?

MEB normlarının güncellenmesinin ardından sıra Eş Durumu tayininde ilçe emrinin verilmesinde. Sadece sözlü olarak yapılması söylenen ilçe emri resmiyete dökülmelidir.  

 

 

Şöyle ki; il dışından gelip de özür durumu atamasında puanı düşük olması sebebiyle il içinde eşler birbirinden uzaktaki okullarda, hatta 120 km mesafedeki okullarda görev yapmak zorunda kalmışlardı. 

Bu konu ile ilgili bir çok şikayetin olduğunu belirten Avcı, norm güncellemelerinin ardından nerede ne kadar eksik-fazla var onlara bakılacağını ve bu dağılımın tekrar gözden geçirilerek sorunların çözülebileceğini dile getirmişti. 

1 Kasım seçimlerinin ardından il içi özür durumu sorunu yaşayanların mağduriyetleri için henüz bir adım atılmış değil. Bu konuda sorun yaşayan öğretmenler her platformda, sosyal medyada seslerini duyurmaya çalışarak özellikle MEB yetkililerine sesleniyorlar. 

İlçe Emri sorunu yaşayan öğretmenler özellikle “Adalet Eşitlik ve Aile Birliği İçin İlçe Emri İstiyoruz” şeklinde sloganla seslerini duyurmak için çaba gösteriyorlar. Aday öğretmenlerin dahi Şubat’tan itibaren Eylül’e kadar isterlerse kendi şehirlerinde adaylık sürecini geçirdikleri hatırlatılarak yıllardır hayatlarını yollarda geçirmek zorunda kalan öğretmenler sorunlarına çare bulunmasını haklı olarak talep ediyorlar.

Özür durumu tayinlerinde sürekli yapılan değişiklikler gelecek planlaması yapılamasını da zorlaştırıyor. Bir sene tesadüfi olarak verilirken diğer sene verilecek mi belli değil! 

Her sene ayrı bir uygulama soruna çözüm olmayacak resmi bir yönetmelik değişikliği şart ve çözümün kalıcı olması da Anayasa’nın bir gereğidir. 

Tek çözüm İl İçi ve İl Dışı Tayinlerinde ilçe emrinin verilmesidir. Önümüzde 24 Kasım Öğretmenler günü var ve bu müjdenin en azından 24 Kasım’a kadar yetişmesini tüm öğretmenleriniz adına şiddetle talep ediyoruz.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@