Erken öğrenmeye dair her şey Uçanbalık’ta

Tudem Yayın Grubu, Uçanbalık Eğitim markası ile erken öğrenme dönemindeki çocukları nitelikli eğitim kitaplarıyla ve setleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Eğitim 27.08.2019, 21:36
Erken öğrenmeye dair her şey Uçanbalık’ta

Uzmanlar, bireyin, zekâ ve kişilik gelişiminin yüzde 90’ının tamamlandığı, “erken çocukluk” olarak da tanımlanan 0-6 yaş arasında çocuğa verilen kitapların özenle seçilmesini öneriyor. Yayıncılıktaki 35 yıllık tecrübesini ve eğitim yayınları konusundaki uzmanlığını erken öğrenme alanına da taşıyan Tudem Yayın Grubu’nun Uçanbalık Eğitim markası altında hazırladığı yayınlar, okul öncesinde çocukların ihtiyaç duyduğu her şeyi içeriyor.

Uçanbalık Eğitim, yeni eğitim öğretim yılını erken öğrenme dönemine ilişkin hazırladığı 4’ü set, 30’u kavram ve etkinlik kitabı olmak üzere toplam 34 yayın ile karşılıyor. Geçtiğimiz yıllarda 48+ ve 60+ erken öğrenme setleriyle eğitimciler ve anne babalardan tam not alan Uçanbalık Eğitim’in koleksiyonuna bu yıl iki ayrı set daha ekleniyor. 

Erken öğrenme dönemindeki çocuklar için hazırlanan Öğrenmeyi Seviyorum Seti, çocukların merak ve öğrenme ihtiyaçlarını karşılayacak kavram ve kazanımlar açısından zengin bir içeriğe sahip. Okul öncesi eğitimde yeni bir yaklaşım sunan set, uygun fiyatıyla da dikkat çekiyor. 

36+ Erken Öğrenme Seti de bu yıl Uçanbalık Eğitim koleksiyonuna eklenen yayınlar arasında yer alıyor. 36 ay ve üzeri çocuklar için özel olarak hazırlanan set, Milli Eğitim Bakanlığı öğretim programının yanı sıra, Reggio Emilia, PYP gibi ulusal ve uluslararası yaklaşımlar ile beyne dayalı öğrenme gibi uluslararası eğitim yaklaşımlarını esas alıyor.

Uçanbalık erken öğrenme setleri bilimsel içeriğiyle olduğu kadar sanatsal ve estetik tasarımıyla da fark yaratıyor. Setlerde kullanılan gerçek fotoğraflar ve akıllı işaretler, çocukların öğrenme sürecini destekliyor. 

Uçanbalık Eğitim koleksiyonundaki 30 ayrı kavram ve etkinlik kitabı da erken öğrenme dönemindeki çocukların keşfetme ve öğrenme sürecine rehberlik ediyor. Çizerek Öğreniyorum, Akıllı Boyama ve Öğrenmeyi Seviyorum serilerinin yanı sıra Matematik, Görsel Algı ve Dikkat ile Çizgi Çalışmaları başlıklı kavram kitapları çocukların okula ve hayata hazırlanmasına yardımcı oluyor. 3-4; 4-5 ve 5-6 yaş gruplarına göre hazırlanan kitaplar sayesinde çocuklar keyifli etkinlikler eşliğinde, rakamlar, harfler ve hayata dair ilk bilgilerle tanışıyor. 

Anasınıfından ilkokula geçen çocuklar için hazırlanan İlkokula Hazırım kitabı, çocukların bu yaşa kadar öğrendikleri kavram ve becerileri desteklerken, ilkokulda onları ne tür çalışmaların beklediğini keşfedecekleri keyifli içerikler sunuyor. 

Erken çocukluk eğitiminin uzmanlık gerektirdiğini bilen okullar, öğretmenler ve ebeveynler Uçanbalık Eğitim yayınlarını Tudem bayilerinden ve tudem.com’dan inceleyebiliyor. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@