Erciyes Üniversitesi'nde Rektörlük Seçimi

ERCİYES Üniversitesi’nde bugün yapılan Rektörlük seçiminde ilk 6’ya giren adaylar belirlendi.

Öğretmenler 17.12.2015, 22:29
Erciyes Üniversitesi'nde Rektörlük Seçimi

(DHA) - ERCİYES Üniversitesi’nde bugün yapılan Rektörlük seçiminde ilk 6’ya giren adaylar belirlendi.

Sabancı Kültür Sitesi’nde sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemine, çeşitli fakülte ve yüksek okullardaki 1048 profesör, doçent ve yardımcı doçent katıldı. Rektörlük için, Prof. Dr. Mustafa Alçı, Prof. Dr. Hamza Çakır, Prof. Dr. Kuddusi Erkılıç, Prof. Dr. Zafer Gönülalan, Prof. Dr. Muhammet Güven, Prof. Dr. Bünyamin Kaplan, Prof. Dr. İsmail Kayar, Prof. Dr. Şefaattin Severcan, Prof. Dr. Hasan Yetim, Prof. Dr. Mehmet Emin Yüksel aday oldu.


Yapılan oylama sonucu en çok oyu alan ilk 6 aday, şöyle belirlendi: Prof. Dr. Muhammed Güven (359 oy), Prof. Dr. Hamza Çakır (173 oy), Prof. Dr. Şefaattin Severcan (137 oy), Prof. Dr. Bünyamin Kaplan (94 oy), Prof. Dr. Mehmet Emin Yüksel (64 oy), Prof. Dr. Hasan Yetim 59 oy)

Altı kişilik liste, Erciyes Üniversitesi tarafından önce YÖK’e bildirilecek. YÖK tarafından da adaylar, 22-23 Aralık’ta mülakata çağrılacak. YÖK Genel Kurulu, 24 Aralık’ta 6 kişilik listeyi 3’e düşürüp, 25 Aralık’ta da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunacak. Erciyes Üniversitesi’nde mevcut Rektör Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur’un görev süresi dolmadan önce, Türkiye’de ilk kez kurulan Sağlık Bilimleri Enstitüsü Başkanlığına 15 Haziran 2015 günü getirilmesi sonucu boşalmıştı. YÖK tarafından bu göreve daha sonra vekil Rektör olarak ERÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamza Çakır getirilmişti.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@