Erciyes Üniversitesi'nin 2 çalışanı FETÖ'den tutuklandı

ERCİYES Üniversitesi'nde (ERÜ) gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve sağlık kontrollerinin ardından mahkemeye çıkarılan 32 ERÜ çalışanından 2’si tutuklanırken, 30’u adli kontrol...

Öğretmenler 25.08.2016, 10:00 25.08.2016, 11:45
Erciyes Üniversitesi'nin 2 çalışanı FETÖ'den tutuklandı
(DHA) - ERCİYES Üniversitesi'nde (ERÜ) gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonu kapsamında gözaltına alınan ve sağlık kontrollerinin ardından mahkemeye çıkarılan 32 ERÜ çalışanından 2’si tutuklanırken, 30’u adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) tarafından Erciyes Üniversitesi çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan adli tabiplikteki sağlık kontrollerinin ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılan 32 ERÜ çalışanından 2’si tutuklandı. 30 çalışan da adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

Öte yandan, Pınarbaşı, Bünyan ve İncesu ilçelerinde FETÖ/PDY operasyonu kapsamında biri kadın 3 kişi gözaltına alındı. Bünyan ilçesinde M.K.D’nin evinden yapılan aramada 3 çuval FETÖ örgütüne ait kitap ve dergi ele geçirildi. Gözaltına alınan 3 kişinin sorgusunun devam ettiği belirtildi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@