Engelsiz Kamu Hizmet Ödülü Engelsiz Eba'ya Verildi

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen ve kurumlar arası iş birliği ile düzenlenen bilişim teknolojilerinde evrensel tasarım (BİLTEVT’15) temalı Uluslararası Engelsiz Bilişim 2015 Kongresi ile Engelsiz Bilişim 2015 ödül töreni gerçekleştirildi.

Öğretmenler 08.09.2015, 16:40
Engelsiz Kamu Hizmet Ödülü Engelsiz Eba'ya Verildi

ANKARA (ANKA) -Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde yürütülen ve kurumlar arası iş birliği ile düzenlenen bilişim teknolojilerinde evrensel tasarım (BİLTEVT’15) temalı Uluslararası Engelsiz Bilişim 2015 Kongresi ile Engelsiz Bilişim 2015 ödül töreni gerçekleştirildi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nin ev sahipliğinde düzenlenen kongre, engelsiz bilişim ödüllerinin verilmesi ile sona erdi. Ödül için kurum ya da hizmetin, bilişim teknolojilerinden yararlanarak engelli bireylerin; sosyal ve ekonomik hayatlarına, kamu kurum hizmetlerinden yararlanmalarına, eğitimlerine, bilgiye erişimlerine doğrudan ya da dolaylı katkı sağlaması şartı aranıyor. Bu kapsamda bu şartları sağlayan Engelsiz EBA, Engelsiz Kamu Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. Ödüller, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş tarafından verildi.

Törene, MEB YEĞİTEK Genel Müdürlüğü İletişim Daire Başkanlığı, Türkiye Bilişim Derneği, Eğitimde Görme Engelliler Derneği ile Otizm Vakfı temsilcileri katıldı. (ANKA)

(HND/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@