Endüstri Meslek Lisesinden Büyük Başarı

Muğla’nın Milas İlçesinde Milas Mesleki ve Teknik Anadolu(Endüstri Meslek) Lisesi öğrencileri öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları AR-GE ve inovasyon içeren 11 projeleriyle Robotik Şenliğine imza attılar. Şenlik Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ’nünde dikkatinden kaçmadı ve resmi sayfasından kamuoyuyla paylaşıldı.

Eğitim 27.07.2018, 00:10
Endüstri Meslek Lisesinden Büyük Başarı

Muğla’nın  Milas  İlçesinde Milas Mesleki ve Teknik Anadolu(Endüstri Meslek)  Lisesi öğrencileri öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları AR-GE ve inovasyon içeren 11 projeleriyle Robotik Şenliğine imza attılar. Şenlik Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ’nünde dikkatinden kaçmadı ve  resmi sayfasından kamuoyuyla paylaşıldı.

ilki düzenlenen Robotik Şenliğinde Milas Mesleki ve Teknik Anadolu(Endüstri Meslek)  Lisesi, eğim kontrollü labirent, çizgi izleyen sumo robotları, bluetooth kontrollü araç, sese ve ışığa yönelen robot, fabrika otomasyon, bongo ritim aletleri, hareket kopyalayan robot gibi birbirinden güzel projelerini sergiledi. Şenlik Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Projelerin gerçekleşmesinde ayrıca maddi yönden Kılıç Holding ve Noordzee Su Ürünleri şirketleri de  destek verdiği belirtildi.

Robotik şenliği Fuarında Milas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hamit İzdaş projeler hakkında bilgiler vererek okulundaki Bilişim Teknolojileri alanının “Endüstri 4.0 entegrasyonu vizyonu” çerçevesinde 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren robotik ve otomasyon sistemleri yönelimli olarak eğitim vereceklerini belirtti.

Çağımızın olmazsa olmazı AR-GE ve inovasyon içeren projeleriyle öne çıkan Milas İlçesinde Milas Mesleki ve Teknik Anadolu(Endüstri Meslek)  Lisesi robotik projeleriyle büyük beğeni topladı.

Kaynak: KamuGundemi.com
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@