Ek Yerleştirmeler Bugün Başladı

Üniversiteler için ek yerleştirmeler bugün başladı. Tercihler 21 Ağustos saat 23.59’a kadar yapılabilecek ve sadece elektronik ortamda yapılan tercihler işleme alınacak.

Öğretmenler 17.08.2015, 13:27
Ek Yerleştirmeler Bugün Başladı

ANKARA (ANKA) - 2015-2016 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan veya yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılacak ek yerleştirme işlemi bugün başladı.

Üniversiteli olmak isteyen adaylar, tercihlerini internet üzerinden kendileri yapacaklar. 2015-ÖSYS Ek Yerleştirme için tercih bildirim işlemi 21 Ağustos saat 23.59’da sona erecek. Tercihler sadece elektronik ortamdan yapılabilecek, başvuru merkezleri veya ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapılmayacak.

-EK YERLEŞTİRME TERCİH ÜCRETİ 15 LİRA-

Adaylar, ek yerleştirme için tercih ücreti olarak 15 Lira yatıracaklar. Ek yerleştirme için tercih ücretinin, tercih işlemi yapıldıktan sonra 17-24 Ağustos tarihleri arasında yatırılmış olması gerekiyor.

Ek yerleştirme tercih ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak adaylar için 24 Ağustos mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ödemeler” alanından kredi kartı veya banka kartı ile ödeme yapacak adaylar için 24 Ağustos saat 23.59’da sona erecek. Bu süre tamamlandıktan sonra ek yerleştirme ücreti yatırılamayacak. Ek yerleştirme ücretini yatırmayan adayların ek yerleştirme için yapmış oldukları sistemde kayıtlı tercihleri geçersiz sayılacak, yerleştirme işlemine alınmayacak.

Adaylar, ek yerleştirmeye ilişkin bilgiler için, ÖSYM’nin internet sitesinde bulunan 2015-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzuna ulaşabilecekler. 2015-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak. (ANKA)

(HND/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@