Ek Öğretmen Ataması Mı Geliyor! Ziya Selçuk'tan Umutlandıran Açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ek öğretmen atamasına ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Kendisine sorulan bir soruya yanıt veren Bakan Selçuk, MEB olarak atılan bazı adımları açıkladı.

Ek Öğretmen Ataması Mı Geliyor! Ziya Selçuk'tan Umutlandıran Açıklama

2021 yılında yapılan 20 bin ek öğretmen atamasının yanı sıra, yeni bir alım olması için talep oluşmuştu. 

Sosyal medya üzerinden etkinlikler düzenleyen atanamayan öğretmenler, daha sonra bu etkinliklerini fiili olarak gerçekleştirdiler. Ankara UIus Meydanında bir araya gelen öğretmenler ek atama olması için taleplerini dile getirdiler. 

ZİYA SELÇUK'TAN AÇIKLAMA GELDİ

Ek öğretmen atamasına ilişkin daha önceki dönemde somut bir açıklama gelmemişti. Ancak konuya ilişkin yeni bir gelişme yaşandı. Bir etkinlik kapsamında bulunan ve burada bir vatandaşın ek öğretmen ataması talebine yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Zİya Selçuk öğretmenleri umutlandırdı. 

İşte O Açıklamanın Detayları

Bazı ziyaretler ve etkinlikler kapsamında Eskişehir'e giden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk kentte düzenlenen ‘Yunus Emre'yi Bilir Misin' isimli sergiyi gezdi.

Burada Bakan Selçuk'u partililer karşıladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile fotoğraf çektiren vatandaşlar eğitim ile ilgili bazı sorular sordular. Bu sırada bir anne yazılı bir şekilde not halinde ek öğretmen talebini Bakan Selçuk'a iletti. 

Bakan Selçuk öğretmen talebine "İnşallah"yanıtını verirken yazılı kağıdı veren anne “Öğretmenlerimizin ek atamasını konuştum. Benim çocuğum da dâhil, çocuklarımız ek atama için mülakatlara girdiler. Ek atama bekliyorlar. Bakanımız ‘İnşallah' dedi. Çok sevindik. İnşallah biz de bekliyoruz çocuklarımızın adına” dedi. 

Atanamayan öğretmenler 20 bin atamanın yanında 40 bin ek atama yapılmasını talep ediyorlar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@